Jak prawidłowo pielęgnować włosy w domu

0

Rodzaje włosów

Za właściwe i skuteczne włosy opieki jest ważne, aby prawidłowo ustalić typ włosów, ponieważ w przeciwnym razie istnieje ryzyko pogorszyć ich stan. Włosów jest podzielony na normalnej, suchej, tłustej i mieszane. Rodzajów włosów normalnych dobrze odbijają światło, mienią się w słońcu. Jeśli Twoje włosy elastyczne, prawie nie zaatakował, łatwe dopasowanie i stylu, mają widok na żywo oraz zachowują te właściwości w ciągu kilku dni po umyciu włosów szamponem, możesz prawidłowo i właściwie opieki nad nimi za pomocą odpowiednich środków dla Ciebie i zdrowe włosy.

Cechy różnych rodzajów włosów

Niestety włosy bez problemów są rzadkie. Tłuste włosy mają charakterystyczny Nudny lustr, chwilę później po umyciu trzymać się razem i zaczynają wydawać się brudny, zaniedbany. Wazeliniarstwo włosów zależy od aktywności gruczołów łojowych skóry głowy, która z kolei jest czysto indywidualne i określa genetycznie. W pewnym stopniu ilość produkowanego zależy od rodzaju i ilości spożywanych z węglowodanów spożywczych przede wszystkim i tłuszcz.

piękne mocne włosySuche włosy źle odbijają światło, dzięki czemu wygląda matowe, bez połysku. Są one łatwo jest podarte, mylić, trudno się czesać, podzielone na końcach. Często suchość włosów jest wynikiem złego zarządzania i nie jest konsekwencją zmniejszona aktywność gruczołów łojowych.

Włosy mieszane są zwykle długie włosy są tłuste na korzenie i suche na końcach, ponieważ są one są smarowane smarem. Zakończeniem tego typu bez otrzymania niezbędnych środków smarnych, często postrzępienia. Potrzebują opieki połączone za pośrednictwem różnych funduszy specjalnych i skorygować dietę.

Pielęgnacja włosów

Co zawiera właściwego Pielęgnacja włosów? Z całej gamy zabiegów pielęgnacji włosów mycie jest najważniejszym elementem, ponieważ nawiedza jako celów higienicznych i kosmetycznych. Dla zdrowych włosów, nie uszkodzone i nie została wyczerpana prawidłowe i terminowe jest procedura minimalnie odpowiedniej opieki.

pielęgnacja włosów w domuMycia włosów

Pytanie o częstotliwość mycia jest rozwiązany indywidualnie: z włosów codziennie do mycia 1 razy w 8-10 dni. Tutaj jedna reguła jest że trzeba umyć włosy tak często jak to konieczne. Tych, którzy codziennie używa suszarki żele, pianki, lakiery, zalecane jest, że myjesz włosy codziennie bo te narzędzia, aby włosy że zły wpływ na ich jakość. Do codziennego mycia należy używać miękkiej szampony, zaprojektowane specjalnie do tego.

Środki ostrożności

Nie zaleca się mycia włosów jest zbyt ciepło lub zbyt zimnej wody: optymalna temperatura 35-45s. Grubsze niż włosy, chłodnica musi być woda. Ponadto nie należy stosować szampon do włosów suchych: po pierwsze masz mokre włosy z wody, a następnie wlać jakiś szampon, do dłoni, pocierać ją i powoli i delikatnie wcierać w skórę głowy i włosy tylko umyć powstały pianki, nie próbując pocierać ich silnie o sobie nawzajem, aby nie uszkodzić pręt i naskórka. Spienić włosy potrzeb co najmniej dwa razy: jest to, ze względu na fakt, że pierwszy z tylko część włosów jest usunięte brud, kurz i, a efekt terapeutyczny szampon pochodzi tylko wtedy, gdy naciśnięty jej stosowania. Nie zapomnij również że po użyciu szamponu i innych narzędzi włosy powinny być dokładnie oczyszczone z wody, nie pozwalając na pozostanie na powierzchni elementów.

Czesanie

jak prawidłowo dbać o włosy w domuUważa się, że włosy, dobrze ubrany, przed myciem, a po lepiej. Zalecane jest, że grzebień krótkie włosy od korzeni i długim końcu, przechodząc stopniowo do korzeni. Mokre włosy jest lepszy, nie czesanie, i jeśli konieczne, metal grzebień, a plastikowe lub drewniane. Najlepsze suszarki jest naturalne suszenie włosów, niekiedy przy użyciu ciepłe ręczniki. Użytkowania, suszarka do włosów często nie jest zalecane, jednak jeśli fryzurę wymaga suszenia, użyj zimno Tryb suszenia jak to możliwe, trzymając suszarkę co najmniej 40 cm od głowy.

Środki do mycia włosów

Teraz o najważniejsze jak wybrać odpowiedni detergentu do mycia włosów. Po pierwsze, dlaczego jest nie do tego celu nadaje się mydło: to całkowicie niszczy ochronną wodno lipidowej filmu emulgowany z włosów i skóry głowy. Włosy po takie pranie staje się zbyt suche, uszkodzony, gorzej czesanie, stają się bardziej matowa. Aby nie powodować takie szkody do włosów i jednocześnie prać je nagromadzonego tłuszczu, pyłu, badanie komórek, i tam są szampony: mają one Środa, naturalne dla naszej skóry i włosów i znacznie łagodniejsze niż.

Zapisz

Zapisz

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

8 − six =