Jak leczyć tłustą skórę chirurgicznie

Jak leczyć tłustą skórę chirurgicznie

Zabiegi chirurgiczne dla skóry tłustej mogą być bardzo skuteczne, jeśli są wykonywane prawidłowo. Zabiegi te obejmują lasery, toksynę botulinową i ziemię Fullera.

Spironolakton

Pomimo reputacji skutecznego, krótkoterminowego leczenia trądziku hormonalnego, nadal istnieje szereg zagrożeń związanych ze spironolaktonem. Lek ten powinien być stosowany ostrożnie i tylko przez doświadczonego lekarza. Lek może również powodować powiększenie piersi i impotencję, a także może prowadzić do powikłań wątrobowych.

Podczas leczenia pacjenci będą mieli wykonywane badania krwi w celu sprawdzenia poziomu potasu i fosforanów. Podczas terapii spironolaktonem, badania krwi są zwykle wykonywane co trzy do czterech miesięcy. Jeśli wystąpią zmiany w ciśnieniu krwi, może być konieczne częstsze wykonywanie badań.

Podczas leczenia, spironolakton może powodować światłowstręt, zawroty głowy i nudności. Może również pogorszyć chorobę nerek u niektórych pacjentów. Lek może również wchodzić w interakcje z innymi lekami. Ponadto nie powinien być stosowany przez kobiety w ciąży i karmiące piersią.

Spironolakton jest dostępny w postaci tabletek pod nazwą handlową Aldactone. Należy go przechowywać w temperaturze pokojowej. Zazwyczaj lek przyjmuje się w dawkach pojedynczych lub podzielonych. Sporadycznie może być stosowany jako leczenie adiuwantowe lub w połączeniu z innymi lekami na trądzik.

W badaniu przeprowadzonym przez Dermatology Center at Medical City w Bagdadzie, w Iraku, stwierdzono, że spironolakton jest skuteczny w leczeniu łagodnego do umiarkowanego trądziku pospolitego. W jednej grupie 68 pacjentów lek był stosowany dwa razy dziennie przez 12 tygodni. W badaniu stwierdzono, że lek znacząco zmniejszył liczbę zaskórników, grudek i krost o 52,5% oraz zmniejszył ASI o 28,5 +- 26,4 na koniec badania. W drugiej grupie stosowano 1,5% roztwór klindamycyny dwa razy dziennie przez 12 tygodni.

W ciągu pierwszych trzech do sześciu miesięcy leczenia pacjenci będą potrzebowali badań krwi w celu sprawdzenia poziomu potasu i fosforanów. Jeśli przyjmują oni inne leki na ciśnienie krwi, spironolakton może pogorszyć czynność nerek.

Toksyna botulinowa

Kilka różnych typów toksyny botulinowej jest zatwierdzonych do leczenia skóry tłustej, w tym toksyna botulinowa typu A, która jest również znana jako BoNT-A. BoNT-A jest neurotoksyną, która działa poprzez hamowanie uwalniania acetylocholiny, neuroprzekaźnika wydzielanego przez współczulne włókna nerwowe. Powoduje to zmniejszenie produkcji potu i rozszerzenie porów.

Toksyna botulinowa to wytwarzana bakteryjnie neurotoksyna, która jest stosowana w leczeniu różnych stanów chorobowych i kosmetycznych zaburzeń skóry. Jest rozcieńczona w roztworze soli fizjologicznej i wstrzykiwana w określone obszary skóry. Najczęściej stosuje się ją w leczeniu zmarszczek i rytów związanych ze starzeniem się.

Zastrzyki z toksyny botulinowej były stosowane w leczeniu kilku stanów chorobowych, w tym nadpotliwości i nietrzymania moczu. Ponadto, Botox jest powszechnie stosowany w leczeniu kosmetycznych zaburzeń skóry, w tym kurzych łapek, zmarszczek na czole i linii marszczących. Jest on zazwyczaj podawany podczas jednej wizyty w gabinecie. Większość ludzi zauważa zmniejszenie wyglądu tych linii twarzy i zmarszczek po dwóch do czterech tygodni. Efekty utrzymują się od czterech do sześciu miesięcy.

Toksyna botulinowa typu A jest zatwierdzona do stosowania w leczeniu ciężkiej pierwotnej nadpotliwości pachowej. Ponadto została ona zatwierdzona do leczenia linii marszczących okolicy glabellarnej. Zastrzyki BoNT-A są również stosowane w leczeniu migren i nietrzymania moczu.

Ponadto, BoNT-A został wykorzystany w kosmetycznym leczeniu dermatologicznym, w tym w kształtowaniu porów i przywracaniu równowagi mięśni twarzy. Badania wykazały również, że BoNT-A ma działanie neuromodulacyjne.

Ponadto stwierdzono, że BoNT-A nie ma istotnych skutków ubocznych. Możliwe jest jednak, że toksyna może dyfundować do sąsiednich obszarów i powodować działania niepożądane. Należy to rozważyć przed zastosowaniem BoNT-A u pacjenta.

W Stanach Zjednoczonych dostępnych jest kilka różnych zastrzyków z toksyny botulinowej. Należą do nich Botox(r), Dysport(r), Xeomin(r) i Jeveau(r).

Laser diodowy

Stosowanie lasera diodowego do skóry tłustej może pomóc w zmniejszeniu produkcji sebum i zmniejszeniu rozmiaru gruczołów łojowych. Gruczoły te produkują olej, który karmi bakterie i prowadzi do stanów zapalnych. W zależności od rodzaju skóry, może być potrzebna seria sesji zabiegowych, aby osiągnąć najlepsze rezultaty.

Zabieg laserem diodowym dla skóry tłustej jest bezpiecznym, nieinwazyjnym sposobem na zmniejszenie produkcji sebum i trądziku. Wiązka lasera jest skierowana na uszkodzone miejsca i sprzyja szybkiemu gojeniu.

Laser diodowy może być bardzo skutecznym sposobem leczenia pajączków i zmian naczyniowych na twarzy. Ten rodzaj lasera może być również stosowany do usuwania włosów. W zależności od leczonego obszaru ciała, sesja może trwać od pięciu do dziesięciu minut lub dłużej.

Stosowanie lasera diodowego w przypadku trądziku może prowadzić do łagodnych skutków ubocznych, ale zazwyczaj znikają one w ciągu dnia lub dwóch. Pacjenci mogą spodziewać się niewielkiego obrzęku, zaczerwienienia i podrażnienia skóry podczas zabiegu.

Nowe badanie wykazało, że laser diodowy 1,450 nm może być skuteczny w leczeniu trądziku. Jednak ta metoda leczenia nie była związana ze znaczącym zmniejszeniem produkcji łoju lub wydalania łoju.

Ten rodzaj lasera jest bezpieczny i skuteczny w leczeniu wielu różnych typów skóry. Może jednak nie być odpowiedni dla osób o ciemniejszych odcieniach skóry. W niektórych przypadkach może również dawać gorsze rezultaty.

Chociaż laser nie powoduje poważnych skutków ubocznych, niektóre osoby mogą potrzebować zabiegu touch-up około 5-6 lat po pierwszym zabiegu. Jak w przypadku każdej procedury medycznej, ważne jest, aby omówić wszelkie możliwe efekty uboczne z klinicystą przed przystąpieniem do leczenia.

Oprócz leczenia skóry tłustej, laser diodowy może być również stosowany do usuwania plam starczych, brodawek, pajączków i innych chorób skóry. Ten rodzaj lasera nie jest najtańszy, ale jest skuteczny w promowaniu gładszej, bardziej miękkiej skóry.

L-karnityna

Kilka badań wykazało, że stosowanie L-karnityny w leczeniu skóry tłustej przynosi pozytywne rezultaty. Jest to aminokwas, który pomaga w tworzeniu nowych komórek skóry i pomaga skórze zachować wilgoć. Poza tym L-karnityna wspomaga również regenerację uszkodzonej skóry.

L-karnityna jest naturalnie występującym aminokwasem. Występuje w mleku, kurczaku, rybach i fasoli. Jest ważna dla prawidłowego funkcjonowania serca i mózgu. Funkcjonuje również, aby pomóc rozłożyć kwasy tłuszczowe.

L-karnityna może być przyjmowana doustnie w przypadku różnych stanów chorobowych, takich jak niewydolność serca, ból w klatce piersiowej i choroba naczyń obwodowych. Może również pomóc w rozwoju masy mięśniowej u osób ze zmęczeniem związanym z wiekiem.

Badania wykazały również, że L-karnityna może zwiększyć ilość włosów na skórze głowy u osób z wypadaniem włosów. Może również pomóc zmniejszyć objawy zmęczenia związanego z wiekiem i poprawić jakość życia osób cierpiących na trądzik.

Badania wykazały również, że miejscowo stosowany krem zawierający 2 procent L-karnityny może znacznie zmniejszyć nadmiar sebum. Sebum to woskowa substancja produkowana przez gruczoły łojowe. Sebum odpowiada za natłuszczanie skóry i ochronę przed zanieczyszczeniami i innymi czynnikami drażniącymi. Oprócz tego pomaga również w nawilżaniu skóry.

Inne badanie wykazało, że L-karnityna może zmniejszyć objawy zastoinowej niewydolności serca. Dzieje się tak, ponieważ aminokwas ten jest wykorzystywany w organizmie do transportu długołańcuchowych kwasów tłuszczowych do mitochondriów. Wątroba produkuje wystarczającą ilość L-karnityny, aby zaopatrzyć organizm.

Badania wykazały również, że suplementacja L-karnityną może pomóc zmniejszyć skutki uboczne chemioterapii. Może również poprawić myślenie i pamięć u osób starszych. Poza tym może pomóc w leczeniu różnych schorzeń, w tym bólu nóg spowodowanego problemami z krążeniem.

Ziemia fulerska

Znana ze swoich właściwości leczniczych ziemia fulerska jest powszechnie stosowanym naturalnym składnikiem kosmetyków. Ma wiele zalet dla skóry, w tym leczenie trądziku, rozjaśnianie skóry i działanie przeciwstarzeniowe. Jest powszechnie stosowana w maseczkach do twarzy i środkach oczyszczających. Ma również wiele zastosowań w przemyśle kosmetycznym, takich jak produkty do pielęgnacji włosów.

Jest to substancja podobna do gliny, która jest bogata w minerały. Ziemia Fullera jest znana z właściwości adsorbujących, co oznacza, że pomaga absorbować zanieczyszczenia. Może być stosowana w maseczkach do twarzy, aby promować zdrowie skóry i zapobiegać zatykaniu porów. Zawiera również przeciwutleniającą witaminę C, która pomaga zapobiegać uszkodzeniom spowodowanym przez wolne rodniki.

Ziemia Fullera jest dostępna w formie proszku i jest łatwo dostępna w sklepach kosmetycznych i online. Można ją również mieszać z innymi składnikami, tworząc maseczki do twarzy i środki oczyszczające. Przy niewłaściwym stosowaniu, ziemia fulerska może odwodnić skórę. Glinka może również powodować podrażnienia oczu i dróg oddechowych.

Ziemia fulerska może być używana do tworzenia różnych maseczek do twarzy, w tym maseczek na trądzik. Może być również stosowana jako środek złuszczający. Stosuje się ją również do leczenia oparzeń słonecznych i skaz skórnych.

Jest świetną alternatywą dla maseczek, które zawierają ostre substancje chemiczne. Jest to również doskonały środek oczyszczający. Jest również stosowany w leczeniu trądziku, plam, ciemnych plam i zmarszczek. Jest również używany, aby pomóc usunąć nadmiar oleju.

Jest również popularnym składnikiem kremów redukujących ciemne plamy. Ma również działanie przeciwzapalne.

Po zmieszaniu z żelem aloesowym, ziemia fulerska może być użyta do stworzenia delikatnego środka złuszczającego. Może być stosowany kilka razy w tygodniu, aby usunąć martwe komórki skóry i promować gładszą, zdrowszą skórę.

Podobne tematy

Total
0
Shares
Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *