Jak przygotować się do wszczepienia implantów twarzy

Jak przygotować się do wszczepienia implantów twarzy

Niezależnie od tego, czy rozważasz wszczepienie implantu twarzy, czy też już to zrobiłeś, ważne jest, aby przygotować się przed zabiegiem. Może to obejmować przygotowanie się do znieczulenia, przygotowanie się do okresu rekonwalescencji i wiedzy o tym, czego można się spodziewać po wykonaniu zabiegu. Przygotowanie się pomoże zapewnić, że masz pozytywne doświadczenie z nowym wyglądem.

Implant podmalarzowy a powiększanie malara

Wybór odpowiednich implantów twarzy może pomóc pacjentowi osiągnąć pożądany wygląd. Przed zabiegiem pacjent powinien omówić z chirurgiem zalety i wady różnych implantów. Powinni również być świadomi ryzyka związanego z posiadaniem chirurgii kosmetycznej.

Najpopularniejszym rodzajem implantów twarzy jest silikon. Są one plastyczne, nie rakotwórcze i odporne na infekcje. Są również łatwe do umieszczenia.

W zależności od potrzeb pacjenta, implant może być umieszczony jako malarny lub submalarny. Implanty malarne są umieszczane na kościach policzkowych, aby je uwydatnić. Są one powszechnie wymagane przez młodszych pacjentów. Jednak pacjenci z urazami twarzy również mogą z nich skorzystać.

Implanty malarne generują ostrzejszą formę kątową w kości, co może sprawić, że oczy będą wyglądać bliżej siebie. Oprócz zapewnienia bardziej zdefiniowanego kształtu, są one również wykorzystywane do poprawy równowagi twarzy.

Przed zabiegiem zostanie zmierzony profil nosa i linia szczęki pacjenta. Zostaną również poinformowani o tym, jaki rozmiar implantu pozwoli najlepiej osiągnąć pożądaną przez pacjenta pełnię.

Implanty mogą być umieszczone w znieczuleniu miejscowym lub dożylnym. Nacięcia są wykonywane wewnątrz ust, ale blizna jest stosunkowo niewielka. Głowa pacjenta powinna być uniesiona przez pewien czas, aby zmniejszyć obrzęk i dyskomfort. Chłodne okłady mogą pomóc w zmniejszeniu obrzęku.

Implanty malarne są mniej powszechne niż implanty submalarne. Implanty małżowinowe są stosowane w leczeniu pacjentów z urazami twarzy. Mogą być również stosowane do powiększania pacjentów z wadami wrodzonymi.

Podczas zabiegu, aby umieścić implant, wykonuje się dysekcję podokostnową. Polega ona na wykonaniu 2-3-centymetrowego nacięcia w bruździe wargowej żuchwy. Nacina się również mięsień mentalis i powięź żwacza. Implant jest następnie umieszczany w kieszeni implantu. Kieszeń implantu jest następnie przepłukiwana roztworem antybiotyku.

Główny obrzęk po zabiegu ustąpi w ciągu dwóch tygodni. Kieszeń implantu jest następnie zamykana za pomocą wchłanialnych szwów. W większości przypadków po zabiegu pacjent jest w stanie wykonywać czynności w pozycji pionowej. Zalecana jest delikatna dieta, która pomoże zmniejszyć bolesność.

Niektórzy pacjenci decydują się na jednoczesne wszczepienie implantów malarnych i submalarnych. Pozwala to uzyskać większą objętość kości policzkowych i lepszą równowagę strukturalną.

Znieczulenie do implantów twarzy

Podczas zabiegu chirurgicznego istnieją trzy rodzaje znieczulenia, które mogą być stosowane. Są to: ogólne, miejscowe i regionalne. Wybór właściwego zależy od procedury, historii medycznej pacjenta i osobistych preferencji.

Znieczulenie ogólne najczęściej podawane jest w postaci wdychanego gazu. Wdychanie gazu wprowadza pacjenta w “stan snu” i pozwala mu na bezbolesne poddanie się bolesnemu zabiegowi. Ten rodzaj znieczulenia stosowany jest również w operacjach oczu, oraz innych nieinwazyjnych zabiegach.

Znieczulenie miejscowe znieczula niewielką część ciała. Może być stosowane w połączeniu ze znieczuleniem ogólnym lub w połączeniu ze środkami uspokajającymi.

Ilość bólu jest minimalna i jest uważane za dobrą alternatywę dla znieczulenia ogólnego. Może być zastosowane w gabinecie, lub może być podane w szpitalu.

Znieczulenie miejscowe może być połączone z sedacją dożylną w celu zwiększenia doświadczenia chirurgicznego. Technika ta zmniejsza ból, dyskomfort i możliwość powstawania siniaków.

W zależności od rodzaju implantu, w jamie ustnej może zostać wykonane niewielkie nacięcie. Pozwala to na precyzyjne umieszczenie implantu. Nacięcia są zwykle zamykane za pomocą szwów wchłanialnych. Szwy są usuwane w ciągu dwóch tygodni.

Po zabiegu wystąpi pewien obrzęk i zasinienie. Obrzęk może utrzymywać się przez kilka tygodni, a zasinienie przez dwa tygodnie. Obrzęk jest najbardziej zauważalny w ciągu pierwszych kilku dni po zabiegu, ale ostatecznie zniknie.

Znieczulenie może pomóc w szybszym powrocie do zdrowia. Będzie zmniejszyć ból i zapobiec skurcze mięśni. Ułatwia również lekarzowi wykonanie inwazyjnej procedury. Będziesz mógł wrócić do normalnego trybu życia w krótkim czasie.

Podczas procesu rekonwalescencji należy przestrzegać określonych instrukcji. Instrukcje te mogą się różnić w zależności od rodzaju operacji i innych procedur, które są wykonywane w tym samym czasie. Ważne jest również, aby unikać czynności, które mogłyby nadszarpnąć twarz. Jeśli nie przestrzegasz tych instrukcji, możesz skończyć z infekcją pooperacyjną.

Odzyskiwanie po zabiegu wszczepienia implantu twarzy

Podczas operacji wszczepienia implantu twarzy zespół chirurgiczny będzie monitorował krytyczne funkcje organizmu i miejsce operacji, aby zapewnić szybkie i bezproblemowe odzyskanie zdrowia. Pacjenci mogą spodziewać się lekkiego lub umiarkowanego dyskomfortu po zabiegu, chociaż mogą odczuwać pewne odrętwienie. Pacjenci mogą również spodziewać się obrzęku i zasinienia. Obrzęk będzie się stopniowo zmniejszał w ciągu dwóch do trzech tygodni.

Pacjenci będą musieli również ograniczyć swoją płynną dietę przez kilka dni. Mogą również potrzebować nosić opatrunek wokół miejsca operacyjnego. Opatrunki będą podtrzymywać implant w początkowej fazie gojenia.

Pacjenci zazwyczaj odczuwają pewien obrzęk i zasinienie po zabiegu. Może to być tymczasowe, lub może pozostać przez kilka miesięcy. Ważne jest jednak, aby zgłaszać wszelkie objawy lekarzowi.

U niektórych pacjentów może również wystąpić ból gardła. Ból gardła jest zazwyczaj przejściowy. Jednakże, jeśli zakażenie nie jest leczone, objawy mogą się utrzymywać. Ważne jest, aby poinformować lekarza o wszelkich stanach chorobowych lub alergiach, które mogą mieć wpływ na proces leczenia.

Pacjenci powinni być również przygotowani na unikanie wszelkiego rodzaju forsownych ćwiczeń przez kilka tygodni. Niektórzy mogą być oczyszczeni z lekkich ćwiczeń, ale jeśli chcą zwiększyć swoją aktywność, powinni porozmawiać z lekarzem.

Podczas procesu rekonwalescencji pacjenci powinni unikać palenia. Nie zaleca się, aby pacjenci pili alkohol lub przyjmowali leki przeciwzapalne. Powinni również unikać przyjmowania leków rozrzedzających krew.

Jeśli pacjenci doświadczają jakichkolwiek skutków ubocznych po operacji wszczepienia implantu twarzy, powinni natychmiast skontaktować się z lekarzem. Jeśli efekty uboczne nie ulegną poprawie, pacjent może wymagać dodatkowej operacji.

Pacjenci mogą również doświadczyć tymczasowego obrzęku, zasinienia lub napięcia w ustach. Objawy te ustępują w miarę osiadania tkanek. Utrzymywanie głowy w pozycji uniesionej i stosowanie zimnych okładów może pomóc złagodzić objawy.

W pierwszym tygodniu po zabiegu pacjenci mogą wymagać ograniczenia aktywności do lekkich ćwiczeń. Mogą również potrzebować nosić ortezę podczas snu. Będą również musieli przyjmować antybiotyki, aby zapobiec infekcji.

Alternatywy dla implantów twarzy

Kilka osób szuka alternatyw dla implantów twarzy. Implanty twarzy są przeznaczone do wzmocnienia twarzy poprzez stworzenie wyrzeźbionych kości policzkowych, pełniejszej linii szczęki lub bardziej zdefiniowanego podbródka. Implanty chirurgiczne mogą być również stosowane do korekty deformacji twarzy, przywrócenia kształtu twarzy po urazie lub raku, lub zapewnienia większej definicji obszarów, w których brakuje.

Jeśli szukasz alternatywy dla implantów twarzy, możesz być zainteresowany wypełniaczami tkanek miękkich. Zabiegi te mogą przywrócić utraconą objętość i mogą trwać do dwóch lat. Zabiegi te są mało inwazyjne i mogą nadać Twojej twarzy naturalny impuls.

Inną alternatywą dla implantów twarzy jest przeszczep tłuszczu, który polega na przeszczepieniu tkanki tłuszczowej z innej części ciała do twarzy. Istnieje kilka zagrożeń związanych z przeszczepem tłuszczu, a wyniki są różne. Zaleca się, aby porozmawiać z wykwalifikowanym chirurgiem plastycznym o tych zabiegach.

Pojawiło się kilka obaw dotyczących bezpieczeństwa silikonu używanego do produkcji implantów twarzy. Obejmują one infekcje, przebarwienia i tymczasową tkliwość. W większości przypadków obawy te są bezpodstawne. Istnieje jednak szansa, że rozwinie się u Ciebie infekcja lub że implant zostanie usunięty.

Chirurdzy plastycy estetyczni mogą również omówić opcje przeszczepu kości w celu modyfikacji twarzy. W zależności od stanu zdrowia, możesz być dobrym kandydatem do tych procedur.

Należy również być szczerym podczas konsultacji z chirurgiem kosmetycznym. Chirurg wyjaśni ryzyko związane z zabiegiem, jak również możliwości. Ponadto, należy ujawnić wszelkie przyjmowane leki. Należy również pamiętać, aby zapytać o wszelkie nietypowe objawy, które możesz mieć.

Po operacji wszczepienia implantów twarzy pacjenci zazwyczaj czują się komfortowo w ciągu tygodnia. Jednak zniknięcie obrzęku może potrwać kilka tygodni. Okres rekonwalescencji będzie się różnił w zależności od pacjenta. W niektórych przypadkach pacjenci nie będą mogli mówić ani poruszać się przez kilka dni. Trzeba będzie również zaplanować kilka dni przestoju.

Implanty twarzy mogą być bardzo skuteczne w poprawie kształtu i proporcji twarzy. Mogą one również zapewnić wzrost pewności siebie i poczucia własnej wartości.

Podobne tematy

Total
0
Shares
Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *