Jak wybrać odpowiedni zabieg laserowego resurfacingu skóry

Jak wybrać odpowiedni zabieg laserowego resurfacingu skóry

Wybór odpowiedniego zabiegu laserowego resurfacingu skóry może być trudny. Istnieje wiele opcji do rozważenia, w tym frakcyjne i nieablacyjne, a także to, czy masz istniejące wcześniej warunki, które wpłyną na wyniki.

Istniejące wcześniej schorzenia skóry

Istniejące wcześniej schorzenia skóry przed zabiegiem laserowego resurfacingu skóry mogą uniemożliwić uzyskanie pożądanych rezultatów. Dlatego należy najpierw podjąć kroki w celu usunięcia bakterii i innych problemów skórnych.

Twój lekarz może przepisać Ci antybiotyki lub leki przeciwwirusowe. Leki te mogą zapobiec reaktywacji bakterii lub zimnych wrzodów po zabiegu. Ważne jest, aby rozpocząć przyjmowanie tych leków dwa dni przed zabiegiem.

Przed zabiegiem należy stosować krem z filtrem przeciwsłonecznym o współczynniku ochrony co najmniej 30. Nałóż go obficie na obszary poddawane zabiegowi. Najlepiej nosić również odzież chroniącą przed słońcem.

Lekarz może przepisać leki przeciwwirusowe, aby zapobiec powstawaniu opryszczki lub pęcherzy gorączkowych. Należy również pamiętać o herpes zoster, czyli wirusie, który wywołuje gonty. Jeśli masz tę chorobę, powinieneś poinformować swojego lekarza o zabiegu resurfacingu.

Pacjenci, którzy rozważają laserowy resurfacing skóry powinni porozmawiać ze swoim lekarzem o ryzyku i kosztach. Powinni również być szczerzy w kwestii swojej historii medycznej i wszelkich problemów skórnych, które mogli mieć wcześniej. Powinni również ujawnić wszelkie wcześniejsze operacje, suplementy diety lub preparaty do stosowania na skórę, które mogli stosować.

Podjęcie tych kroków przed zabiegiem laserowego resurfacingu skóry może pomóc uniknąć ryzyka infekcji i innych powikłań. Ponadto, zabieg może poprawić stan Twojej skóry poprzez usunięcie uszkodzonych komórek i zwiększenie dostępu do komórek Langerhansa w skórze właściwej.

Laserowy resurfacing skóry jest procedurą ambulatoryjną. Zazwyczaj można wrócić do domu tego samego dnia. Jednakże, jeśli jesteś pod wpływem środków uspokajających, może być konieczne, aby ktoś Cię odwiózł do domu.

Nie należy stosować makijażu na bazie oleju na obszarze poddanym zabiegowi. Należy również pamiętać o umyciu twarzy przed i po zabiegu. Dobrym pomysłem jest również zastosowanie okładu z lodu na leczonym obszarze, aby zminimalizować obrzęk.

W ciągu kilku dni po zabiegu mogą pojawić się milia, małe białe guzki. Są one normalne podczas gojenia. Podczas gojenia dobrze jest delikatnie przemywać ten obszar ściereczką. Można również stosować maści ochronne na obszar poddany zabiegowi.

Erbium vs CO2

Ogólnie rzecz biorąc, zabieg resurfacingu skóry laserem erbowym vs CO2 jest mniej bolesny i mniej inwazyjny niż większość innych zabiegów laserowych. Zarówno laser CO2 jak i Erbium mają zdolność do napinania skóry i redukcji drobnych zmarszczek. Główną różnicą między tymi dwoma zabiegami jest to, jak głęboko wnikają w skórę.

Frakcyjne lasery CO2 są nieco mniej inwazyjne niż lasery Erbium i mogą leczyć więcej problemów skórnych. Jest również znacznie bardziej wszechstronny. Oznacza to, że może być stosowany do większej liczby rodzajów warunków i daje bardziej dramatyczne wyniki. Wyniki są delikatniejsze i bardziej młodzieńcze niż w przypadku lasera Erbium.

Podczas gdy lasery CO2 mogą być używane do zabiegów na twarzy, są one zazwyczaj używane do leczenia głębszych wad skóry. Lasery Erbium YAG mogą być również stosowane do leczenia skóry, ale są zwykle używane do leczenia blizn na poziomie powierzchni. Lasery Erbium YAG są laserami ablacyjnymi, które emitują światło w zakresie 2940 nm.

Lasery erbowe są mniej bolesne i szybciej się goją niż lasery CO2. Powodują również mniejsze zaczerwienienie i efekty uboczne, a także są często mniej agresywne niż TotalFX. Jednak zarówno lasery CO2 jak i Erbium mogą być używane do zabiegów na całej twarzy.

Frakcyjne lasery CO2 mogą również powodować większą poprawę tekstury skóry niż Erbium. Jednak czas przestoju w przypadku tych zabiegów jest zazwyczaj dłuższy niż w przypadku laserów Erbium. Sporadycznie może wystąpić rumień. Nie jest to jednak częste i jest zazwyczaj przejściowe.

Zarówno w przypadku lasera CO2, jak i lasera Erbium, do znieczulenia skóry stosowany jest środek miejscowo znieczulający. Podczas zabiegu zakładane są samoprzylepne osłony na oczy. Następnie nakładany jest miejscowy krem znieczulający. Pacjentowi zostaną również zaaplikowane znieczulające krople do oczu. Zabieg trwa zazwyczaj 45 minut.

Jeśli rozważasz zabieg resurfacingu laserowego, powinieneś upewnić się, że wybrany przez Ciebie lekarz ma doświadczenie. Powinieneś również sprawdzić, jakich wyników możesz się spodziewać. Na rodzaj otrzymanych rezultatów będzie miał wpływ Twój typ skóry. Jeśli masz ciemniejszą skórę, być może będziesz musiała rozważyć inne opcje, takie jak zabiegi z wykorzystaniem częstotliwości radiowej.

Ogólnie rzecz biorąc, zabieg resurfacingu skóry laserem erbowym i dwutlenkiem węgla jest mniej bolesny niż innymi laserami, ale może wymagać większej liczby przejść, aby uzyskać pożądany efekt. Jednak w przypadku jaśniejszych odcieni skóry laser erbowy może być lepszym rozwiązaniem.

Frakcyjny vs nieablacyjny

Niezależnie od tego, czy chcesz poprawić wygląd swojej twarzy, czy jesteś zainteresowany leczeniem blizn, zabieg resurfacingu laserowego może Ci pomóc. Procedura może zmniejszyć drobne linie i zmarszczki, zmniejszyć wygląd blizn potrądzikowych i naprawić inne oznaki starzenia. Zabiegi te mogą być wykonywane zarówno na twarzy, jak i na innych częściach ciała.

Istnieją dwa rodzaje zabiegów laserowego resurfacingu skóry: ablacyjne i nieablacyjne. Zabiegi ablacyjne są skuteczne w usuwaniu uszkodzonych warstw skóry, ale wiążą się z dużym ryzykiem wystąpienia skutków ubocznych.

Nieablacyjne zabiegi laserowego resurfacingu skóry działają poprzez dostarczanie łagodniejszego ciepła w celu stymulowania produkcji nowego kolagenu. Daje to efekt napięcia bez uszkadzania powierzchni skóry. Poprawiają one również ogólny wygląd skóry. Są bezpieczne dla większości typów skóry i mają minimalny czas rekonwalescencji.

Zabiegi resurfacingu laserem frakcyjnym wykorzystują mikrowiązki energii laserowej do penetracji w głąb skóry właściwej. Zabieg ten jest często stosowany w połączeniu z innymi procedurami iniekcyjnymi w celu wzmocnienia kolagenu w skórze. Może być również stosowany do zmniejszenia powierzchownych rytmów i poprawy kosmetycznych warunków skóry.

Lasery frakcyjne zostały opracowane w celu zmniejszenia ryzyka powikłań. Obejmuje to minimalizację czasu rekonwalescencji i możliwości wystąpienia efektów ubocznych. Oferują one również większą kontrolę nad głębokością ablacji. Głębokość penetracji jest zależna od długości fali i zastosowanej mocy szczytowej i może się zmieniać w zależności od gęstości obszaru zabiegowego.

Zabiegi resurfacingu skóry laserem frakcyjnym mogą pomóc w zmniejszeniu widoczności drobnych linii i zmarszczek oraz poprawić wygląd innych kosmetycznych chorób skóry. Są one bezpieczne dla typów skóry Fitzpatricka od I do VI. Podczas zabiegu występuje minimalny ból i czas przestoju, a rezultaty są zwykle widoczne po kilku zabiegach. Zabieg może trwać od 30 do 120 minut.

Jeśli szukasz zabiegu frakcyjnego resurfacingu skóry w Toronto, możesz się zastanawiać, czy odpowiednia dla Ciebie będzie procedura nieablacyjna czy ablacyjna. Oba rodzaje zabiegów laserowych okazały się skuteczne w poprawie wyglądu blizn potrądzikowych, drobnych zmarszczek i innych oznak starzenia.

Okres rekonwalescencji

Niezależnie od tego, czy cierpisz z powodu blizn potrądzikowych na twarzy, czy też jesteś zainteresowany leczeniem uszkodzonego przez słońce obszaru skóry, laserowy resurfacing skóry może pomóc Ci uzyskać wymarzoną, czystą skórę. Chociaż proces resurfacingu skóry wiąże się z kilkutygodniowym okresem rekonwalescencji, procedura ta oferuje wiele korzyści.

W pierwszym tygodniu po zabiegu laserowym skóra może być zaczerwieniona, opuchnięta i swędząca. Jest to normalne i ustąpi w ciągu następnych kilku tygodni. U niektórych pacjentów może wystąpić hipopigmentacja lub jasne plamy na skórze, ale jest to rzadkie.

W tygodniach po zabiegu możesz zauważyć nową skórę, która jest różowa lub czerwona, w zależności od głębokości resurfacingu. Można pokryć nową skórę beztłuszczowym makijażem, aby złagodzić jej kolor. W ciągu następnych dwóch do trzech miesięcy skóra będzie stopniowo blaknąć i stanie się jaśniejsza, różowa.

W tym czasie należy uważać na wszelkie czynności, które mogłyby podrażnić skórę. Należy również uważać, aby unikać obszarów skóry, na których przeprowadzono zabieg, ponieważ obszary te prawdopodobnie będą swędzić.

Należy również unikać słońca. Ważne jest, aby unikać ekspozycji na słońce przez co najmniej dwa tygodnie po zabiegu. Ważne jest również, aby unikać stosowania chemicznych detergentów i środków czyszczących AHA/BHA na skórze. Należy również unikać retinoidów, które mogą powodować podrażnienia. Po zabiegu należy stosować na twarz filtry przeciwsłoneczne.

W zależności od rozległości resurfacingu, może być również konieczne przyjmowanie doustnych sterydów w celu opanowania obrzęku i bólu. Twój lekarz może również przepisać antybiotyki, które są ważne, aby zapobiec infekcjom bakteryjnym.

Po zabiegu lekarz zastosuje gęstą maść, która pomoże chronić skórę. Może sączyć się z niej żółty płyn, a Twoja skóra może wydawać się czerwona lub pokryta skorupą. Należy również unikać szorowania leczonego obszaru. Szorowanie może podrażnić skórę i pozostawić blizny.

Możesz również zastosować chłodny kompres, aby złagodzić dyskomfort i zmniejszyć obrzęk. Powinieneś również pozostać nawodniony, ale unikaj gorących kąpieli.

Podobne tematy

Total
0
Shares
Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *