Jak znaleźć najlepszych kandydatów do pracy przy pielęgnacji paznokci

Jak znaleźć najlepszych kandydatów do pracy przy pielęgnacji paznokci

Niezależnie od tego, czy chcesz rozpocząć nową karierę w pielęgnacji paznokci, czy jesteś doświadczonym weteranem w branży, istnieje kilka czynników, o których należy pamiętać. Należą do nich wymagania dotyczące edukacji i szkoleń, miejsca pracy i ogólny wzrost branży.

Wzrost zatrudnienia

Wykonanie ładnego manicure i pedicure to luksus, który wielu z nas uważa za oczywisty. Ale dzięki postępowi technologicznemu pielęgnacja paznokci jest teraz wygodniejsza niż kiedykolwiek. Niezależnie od tego, czy szukasz usługi mobilnej czy wizyty w salonie, zapotrzebowanie na usługi pielęgnacji paznokci będzie tylko rosło.

Dobrą wiadomością jest to, że do roku 2030 przemysł ten ma wzrosnąć o prawie 30 procent. Jest to w dużej mierze spowodowane pojawieniem się nowych dostawców usług paznokciowych, w tym mobilnych usług paznokciowych. Ci nowi usługodawcy pomagają wprowadzić przemysł pielęgnacji paznokci na nowe wyżyny.

Najlepszą częścią tej nowej branży jest to, że istnieje wiele możliwości dla techników pielęgnacji paznokci, aby wypracować sobie drogę do światła dziennego. Na przykład niektórzy technicy paznokci mają szczęście pracować w swoim własnym spa paznokci. To daje im więcej wolności i odpowiedzialności, niż gdyby pracowali w innym salonie. Kolejną zaletą bycia technikiem paznokci jest możliwość wyboru własnych godzin pracy.

Przeciętny technik paznokci spędza większość czasu w interakcji z klientami. W zależności od ich lokalizacji, mogą pracować ośmiogodzinną zmianę rano lub wieczorną zmianę w nocy. Niektóre nail spa zamykają się na jeden lub dwa dni w tygodniu. Jeśli mają szczęście, mogą nawet dostać się do spędzenia dnia z rodziną.

Technik paznokci może nie być najbardziej efektowną pracą na świecie, ale są w stanie cieszyć się dobrze płatną, satysfakcjonującą pracą. Przeciętny technik paznokci zarabia prawie 40.000 dolarów rocznie, co jest całkiem niezłą sumą za czas i wysiłek. Mogą nawet być w stanie posiadać własny salon paznokci, co daje im możliwość zrobienia jeszcze więcej.

Kolejną zaletą bycia technikiem paznokci jest to, że można spotkać różne ciekawe osoby. Niektórzy technicy paznokci są nawet znani z tego, że uczą innych, jak wykonywać swoją pracę. W rzeczywistości istnieje wiele szkół pielęgnacji paznokci online, które mogą nauczyć Cię wszystkiego, co musisz wiedzieć, aby zostać technikiem paznokci.

Wymagania edukacyjne

Ogólnie rzecz biorąc, wymagania dotyczące edukacji w zakresie pielęgnacji paznokci różnią się w zależności od stanu. Każdy stanowy zarząd kosmetologii określa swoje własne wymagania dotyczące licencjonowania techników paznokci. Większość stanów wymaga, aby technicy paznokci mieli świadectwo ukończenia szkoły średniej lub GED, licencję z uznanej szkoły kosmetycznej i stanowy egzamin licencyjny. W niektórych stanach wymagania są tak proste jak ukończenie programu w szkole zawodowej lub community college.

Programy technik paznokci uczą studentów jak nakładać tipsy, nakładać sztuczne paznokcie i stosować specjalne zabiegi. Uczą również o higienie i bezpieczeństwie. Programy te mogą trwać od dwóch do czterech miesięcy. Oprócz technicznych aspektów pielęgnacji paznokci uczą się one również sprzedaży, znajomości produktów i przepisów prawnych dotyczących tej branży.

Kilka szkół technik paznokci są akredytowane przez National Accrediting Commission of Career Arts and Sciences. Są one znane z jakości nauczania, wysokich standardów i głębokości programu nauczania.

Liczba godzin wymaganych do zdobycia licencji technika paznokci różni się w zależności od stanu. W Teksasie, na przykład, osoba musi ukończyć 600-godzinny program szkoleniowy i zdać egzamin pisemny i umiejętności. Student musi również ukończyć cztery godziny kształcenia ustawicznego każdego roku, aby odnowić swoją licencję.

W przeciwieństwie do większości szkół kosmetologicznych, programy nail tech są zwykle w niepełnym wymiarze godzin i można je ukończyć w ciągu kilku miesięcy. Niektóre programy są dostępne w nocy. Oprócz ukończenia wymaganego szkolenia, uczniowie są również zobowiązani do zakupu materiałów eksploatacyjnych i profesjonalnego zestawu do paznokci.

Oprócz studiowania technicznych aspektów pielęgnacji paznokci, studenci będą również uczyć się o higienie i bezpieczeństwie, a także rozpoznawaniu nieprawidłowych paznokci. Te umiejętności są bardzo ważne w prowadzeniu własnego salonu pielęgnacji paznokci lub firmy.

Studenci są również zobowiązani do zademonstrowania szerokiego zakresu zaawansowanych usług związanych z pielęgnacją paznokci. Obejmują one procedury kontroli zakażeń, specjalne zabiegi, a także jak prawidłowo diagnozować i leczyć zaburzenia paznokci.

Po ukończeniu szkoły technicy paznokci mogą pracować w salonie paznokci, na statkach wycieczkowych, lotniskach, a nawet w wysokiej klasy kurortach. Mogą również stać się samozatrudnieni. W zależności od stanu, mogą być zobowiązani do przechodzenia okresowych odnowień swojej licencji.

Miejsca pracy

Czy jesteś nowicjuszem czy doświadczonym profesjonalistą, branża pielęgnacji paznokci ma coś dla każdego. Z odrobiną badań możesz znaleźć idealne dopasowanie. Na przykład istnieją mobilne opcje pielęgnacji paznokci. Jest to świetny sposób na znalezienie nowych klientów.

Programy Nail Tech są również dość przystępne. Możesz rozważyć lokalną szkołę społeczną dla swoich wymagań wstępnych. Warto również rozważyć opcje online. Szybkie wyszukiwanie ujawni mnóstwo szkół pielęgnacji paznokci. Obejmują one krajowe sieci, takie jak O’Reilly i CCO, a także bardziej ekskluzywne lokalne dostawcy. Jeśli masz elastyczny harmonogram, możesz być w stanie znaleźć świetne miejsce do pracy.

Niezależnie od Twojej konkretnej dziedziny zainteresowania, przemysł pielęgnacji paznokci wciąż się rozwija. Nowe miejsca pracy są dodawane w tempie mniej więcej jednego dziennie. W związku z tym szanse na zdobycie wymarzonej pracy nie są już tak małe jak kiedyś. W rzeczywistości, liczba ofert pracy w tej specjalistycznej dziedzinie jest obecnie na najwyższym poziomie. Co więcej, nowa fala absolwentów nail tech wchodzi do gry.

Must-haves

Posiadanie perfekcyjnych paznokci jest ważną częścią Twojej ogólnej rutyny pielęgnacyjnej. Możesz zadbać o swoje paznokcie utrzymując je w czystości i przycinając. Możesz również używać olejku do skórek, aby je nawilżyć i odżywić.

Posiadanie zadbanych paznokci sprawia, że czujesz się bardziej pewna siebie i poprawia się twój ogólny wygląd. Warto również poświęcić dodatkowy czas, który spędzisz w domu, aby utrzymać ładny wygląd swoich paznokci.

Najlepszym sposobem na oczyszczenie paznokci jest użycie szczotki do paznokci i delikatnego mydła. Aby utrzymać paznokcie w dobrej kondycji możesz użyć pilnika do paznokci. Pilnik należy zacząć opiłowywać od rogu paznokcia i przesuwać się w kierunku środka. Należy unikać opiłowywania w przód i w tył ponieważ może to spowodować mikropęknięcia.

Używanie bufora do paznokci jest również ważną częścią pielęgnacji paznokci. Wygładza on suche grzbiety na paznokciach i nadaje im połysk. Możesz również polerować paznokcie, aby usunąć łuszczenie się lub złuszczanie.

Używanie cążków do skórek to kolejny świetny sposób na utrzymanie paznokci w czystości i zdrowiu. Jest to spiczasty patyczek z końcówką przypominającą łyżkę, który odpycha skórę wokół paznokcia. Najlepiej jest unikać wycinania skórek, ponieważ może to spowodować infekcję.

Lakier nawierzchniowy jest kolejnym ważnym elementem pielęgnacji paznokci. Utrzymuje on manicure w pięknym stanie a także uszczelnia lakier. Jeśli planujesz dodać sztukę paznokci do swojego manicure, dobrej jakości top coat jest niezbędny.

Lakier bazowy jest kolejnym ważnym elementem pielęgnacji paznokci. Chroni ona paznokcie przed działaniem lakieru i środków czyszczących. Ponadto wspomaga ona wzrost paznokci. Lakier ten zapobiega również przebarwieniu paznokci przez ciemne kolory.

Ważne jest również aby usunąć lakier z paznokci za pomocą acetonu lub zmywacza. Pamiętaj, aby dokładnie usunąć lakier przed nałożeniem warstwy nawierzchniowej.

Po umyciu rąk powinnaś również użyć kremu do rąk, aby utrzymać je nawilżone i odżywione. Możesz również zastosować peeling do rąk, aby zmiękczyć skórki.

Podobne tematy

Total
0
Shares
Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *