Kim są najlepsi kandydaci na chirurgów kosmetycznych?

Kim są najlepsi kandydaci na chirurgów kosmetycznych?

Niezależnie od tego, czy interesuje Cię lifting twarzy, czy operacja powiek, Botox czy wypełniacze skórne, prawdopodobnie słyszałaś o korzyściach płynących z chirurgii kosmetycznej. Jednak możesz nie być pewien, kto jest dobrym kandydatem do tych procedur. Oto kilka odpowiedzi na częste pytania dotyczące chirurgii kosmetycznej.

Lifting twarzy

Lifting twarzy może poprawić Twój wygląd i sprawić, że będziesz wyglądać o wiele młodziej. Jeśli masz problem z obwisłością, luźną skórą, zmarszczkami lub opadającymi brwiami, lifting twarzy może być dla Ciebie odpowiedni.

Przed poddaniem się liftingowi twarzy, powinieneś być w dobrym stanie zdrowia i mieć mocną strukturę kości. Nie powinnaś również przyjmować leków rozrzedzających krew ani suplementów diety. Jeśli jesteś palaczem, powinieneś przestać palić na co najmniej miesiąc przed zabiegiem.

Twój chirurg kosmetyczny przeprowadzi zabieg w znieczuleniu ogólnym. Czas operacji jest różny, od dwóch do trzech godzin. Większość pacjentów wraca do pracy w ciągu 10 do 14 dni.

Po zabiegu głowa zostanie owinięta luźnym bandażem, aby zminimalizować obrzęk. Mogą zostać przepisane antybiotyki, które pomogą w leczeniu. Pod skórą za uchem może być umieszczona mała rurka do odprowadzania płynu.

Rezultaty liftingu twarzy utrzymują się przez lata. Należy dbać o nawilżenie skóry i stosować filtry przeciwsłoneczne. Utrzymanie zdrowej wagi również pomoże Ci osiągnąć najlepsze rezultaty.

Wyniki liftingu twarzy zależą od wieku, genetyki i stanu zdrowia skóry. Jeśli jednak cierpisz na jakąś chorobę, wyniki operacji mogą nie być tak dobre. Przeprowadzenie liftingu twarzy może również wpłynąć na przyszłe ubezpieczenie. Niektóre firmy ubezpieczeniowe mogą podnieść składki po przeprowadzeniu operacji kosmetycznej.

Najlepszymi kandydatami do przeprowadzenia liftingu twarzy są osoby cieszące się dobrym zdrowiem, które mają elastyczną skórę i mocną strukturę kości. Jeśli masz obwisłe ciało lub luźną skórę wokół szyi, lifting szyi może być dla Ciebie właściwym wyborem.

Mini lifting twarzy to mniej inwazyjna procedura, która jest przeznaczona dla konkretnych obszarów twarzy. Jest on również mniej bolesny.

Podniesienie czoła/brwi

Podniesienie czoła/brwi to świetny sposób na ponowne ożywienie wyglądu i nadanie mu młodszego wyglądu. Zabieg usuwa nadmiar skóry i tkanki mięśniowej z czoła. Jest on często stosowany w połączeniu z innymi zabiegami odmładzającymi twarz, takimi jak operacja powiek lub lifting twarzy.

Podczas konsultacji, chirurg zapyta Cię o Twoje cele estetyczne i historię choroby. Następnie przyjrzy się anatomii twarzy, aby określić, która technika jest dla Ciebie najlepsza. Odpowie również na wszelkie pytania dotyczące zabiegu.

Zabieg jest często wykonywany w znieczuleniu ogólnym. Chirurg wykona kilka krótkich nacięć skóry głowy, o długości mniejszej niż cal. Nacięcia zostaną pokryte klipsami i szwami.

Pacjenci często odczuwają ból głowy, który może być kontrolowany za pomocą leków przeciwbólowych. Swędzenie jest również normalnym objawem odzyskiwania. Tymczasowe drętwienie czoła jest również powszechne. Trwa to zwykle od kilku tygodni do kilku miesięcy.

Wyniki są zwykle zauważalne w ciągu trzech do czterech miesięcy. Zwolnienie z pracy po zabiegu pozwala organizmowi na zagojenie się. Pomaga to również zapewnić, że będziesz wyglądać reprezentacyjnie po powrocie do pracy.

Najważniejszym aspektem zabiegu podniesienia czoła/brwi jest wysokość linii włosów. W zależności od linii włosów, chirurg może wymagać ich obniżenia, aby osiągnąć pożądane rezultaty.

Innym ważnym czynnikiem jest jakość Twojej skóry. Przeprowadzenie endoskopowego liftingu czoła pomoże zminimalizować siniaki.

Zabieg podniesienia brwi wygładzi również zmarszczki czoła. Tymczasowa śruba mocująca zostanie wprowadzona za linią włosów. Dzięki temu skóra może się zagoić w nowej pozycji.

Operacja powiek

Przeprowadzenie operacji powiek może poprawić zdrowie Twoich oczu i ogólny wygląd Twojej twarzy. Może również pomóc poprawić pewność siebie i zwiększyć poczucie własnej wartości.

Najlepszymi kandydatami do operacji powiek są osoby dorosłe, które cieszą się dobrym zdrowiem i nie mają żadnych schorzeń, które ograniczą proces gojenia. Preferowane jest również, jeśli jesteś osobą niepalącą. Operacja jest niewielkim zabiegiem, który wymaga niewielkiego czasu przestoju.

Operacja polega na wykonaniu nacięcia z tyłu powieki lub w samej powiece. Na kilka dni nad okiem może zostać założony opatrunek. Kilka dni po zabiegu pacjenci mogą odczuwać ból lub siniaki w miejscu, gdzie wykonano nacięcie.

U niektórych pacjentów może również wystąpić suchość oczu. Stan ten może utrzymywać się przez dwa do trzech tygodni. Na powieki można nałożyć maść nawilżającą, aby zapobiec suchości. Chociaż maść może pomóc, może również powodować wrażliwość na światło.

Po zabiegu może również wystąpić obrzęk. Obrzęk może upośledzić linię widzenia. Obrzęk można zmniejszyć stosując zimne okłady na oczy przez kilka dni.

Pacjenci powinni również unikać podnoszenia ciężkich przedmiotów i energicznych ćwiczeń. Powinni również zorganizować pomoc w pracach domowych. W niektórych przypadkach pacjenci mogą pozostać na noc w sali pooperacyjnej.

Rekonwalescencja pooperacyjna jest niezbędna do procesu gojenia. Tydzień lub dwa będą potrzebne, aby odpocząć i pozwolić skórze się zagoić. Pacjent może zostać poproszony o utrzymanie nacięcia w czystości. Może on również zostać poinstruowany o konieczności regularnego przemywania oczu.

Niektórzy ludzie wybierają operację powiek, ponieważ chcą poprawić wygląd swoich oczu. Inni mogą wybrać go ze względu na genetyczne problemy z powiekami. Jeśli jednak rozważasz operację powiek, ważne jest, aby mieć realistyczne oczekiwania.

Wypełniacze skórne

Niezależnie od tego, czy szukasz sposobu na wygładzenie zmarszczek, zredukowanie drobnych linii, czy też wypełnienie ust, wypełniacze skórne są doskonałym sposobem na uzyskanie pożądanego wyglądu. Ponadto są one nieinwazyjne, co oznacza, że nie wiążą się z powikłaniami związanymi z zabiegami chirurgicznymi.

Wypełniacze skórne to zastrzyki, które mogą wygładzić zmarszczki i linie oraz wypełnić puste miejsca. Mogą one również poprawić wygląd blizn. W zależności od rodzaju użytego wypełniacza, rezultaty mogą utrzymywać się od kilku miesięcy do lat.

Najlepszymi kandydatami do wypełniaczy skórnych są ci, którzy mają zdrową skórę i nie mają alergii na składniki wypełniacza. Jednak nadal jest to dobry pomysł, aby omówić procedurę z dostawcą opieki zdrowotnej. Będzie on w stanie pomóc Ci zdecydować, czy ta procedura jest dla Ciebie odpowiednia.

Wypełniacze skórne są wykonane z kwasu hialuronowego, naturalnie występującego w skórze. Uzupełnia on skórę i pomaga utrzymać wilgoć. Niektóre wypełniacze są wykonane z kulek polimetakrylanu metylu, które są maleńkimi okrągłymi gładkimi plastikowymi kulkami zawieszonymi w roztworze wykonanym z kolagenu bydlęcego.

Zanim poddasz się zabiegowi wypełniania skóry, lekarz najpierw określi najlepszy wypełniacz dla Twojego typu skóry i stanu. Następnie zastosuje środek znieczulający, aby znieczulić obszar, w którym będą wykonywane zastrzyki.

Wypełniacze skórne są procedurą medyczną, która może być wykonywana na twarzy, rękach i ustach. Oprócz poprawy wyglądu skóry, wypełniacze skórne mogą również poprawić utratę objętości spowodowaną starzeniem się. Zabiegi te nie są trwałe i mogą wymagać powtarzania ich w celu utrzymania pożądanego efektu.

Botox

Stosowanie Botoxu w celu poprawy wyglądu skóry to świetny pomysł. Może zmniejszyć drobne linie i zmarszczki, wyeliminować kurze łapki i zablokować szczękę, a nawet sprawić, że skóra będzie wyglądała na gładszą. Ale, zanim zaplanujesz wizytę, musisz wiedzieć trochę więcej o procedurze.

Botox jest neuromodulatorem, co oznacza, że rozluźnia mięśnie. Robi to poprzez blokowanie sygnałów nerwowych, które kontrolują ekspresję. Dzięki temu mięśnie nie kurczą się, co pozwala usunąć widoczne zmarszczki spowodowane powtarzającymi się ruchami mięśni.

FDA zatwierdziła Botox do różnych warunków starzenia się twarzy. Obejmuje to linie zmarszczek, kurze łapki i linie między brwiami. Jest on również stosowany w leczeniu migren i obfitego pocenia się.

Proces wstrzykiwania jest prosty i nie wiąże się z dużą ilością przestojów. W rzeczywistości wielu pacjentów może wznowić normalne czynności bezpośrednio po otrzymaniu zabiegu.

Botox może również pomóc zmniejszyć bóle głowy. Na przykład, osoba z przewlekłymi migrenami może doświadczyć rzadszych bólów głowy po otrzymaniu Botoxu. Może również pomóc złagodzić nacisk związany z bólami głowy spowodowanymi przez zgrzytanie zębami.

Botox jest uważany za jeden z najbezpieczniejszych preparatów iniekcyjnych na rynku. Jednak może być niebezpieczny, jeśli jest stosowany nieprawidłowo. Ważne jest, aby wybrać lekarza, który jest doświadczony i board certyfikowany w chirurgii kosmetycznej.

Jeśli jesteś zainteresowany posiadaniem zastrzyków Botox, upewnij się, że odwiedzasz klinikę, w której personel jest przeszkolony i doświadczony. Będą oni wiedzieć, gdzie podawać zabieg i który obszar twarzy poddać leczeniu.

Aby zachować dobre wyniki, zaleca się unikanie zabiegów na twarz, łaźni parowych i nadmiernej ekspozycji na ciepło. Ponadto, należy unikać alkoholu przez 48 godzin po otrzymaniu zabiegu.

Podobne tematy

Total
0
Shares
Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *