Konsultacja z lekarzem medycyny estetycznej – dlaczego jest tak istotna?

<strong>Konsultacja z lekarzem medycyny estetycznej – dlaczego jest tak istotna?</strong>

Podstawą podjęcia leczenia w klinice medycyny estetycznej jest konsultacja lekarska, podczas której specjalista może poznać oczekiwania pacjenta i wykluczyć ewentualne przeciwwskazaniach. Na podstawie wywiadu lekarskiego można dopasować właściwą terapię. O czym należy wiedzieć przed wizytą w gabinecie medycyny estetycznej?

Dlaczego konsultacja przed zabiegiem medycyny estetycznej jest tak istotna?

Konsultacja wstępna to obecnie standard w większości klinik medycyny estetycznej, a jej brak powinien wzbudzić uzasadnione podejrzenia. Podczas konsultacji z lekarzem medycyny estetycznej przeprowadzany jest dokładny wywiad z pacjentem. Wykluczenie przeciwwskazań i poznanie oczekiwań pacjenta stanowi podstawę do podjęcia leczenia w klinice medycyny estetycznej. Dzięki konsultacji lekarskiej:

  • poznasz rozwiązanie konkretnego problemu estetycznego, z którym zgłaszasz się do kliniki medycyny estetycznej,
  • dowiesz się, co jeszcze możesz lub powinnaś poprawić w swoim wyglądzie, aby uzyskać najlepsze efekty,
  • poznasz przeciwwskazania do danego zabiegu medycyny estetycznej,
  • dowiesz się, jak się przygotować do wybranej terapii,
  • poznasz plan leczenia – lekarz ustali harmonogram zabiegów.

Przed jakimi zabiegami medycyny estetycznej konieczna jest konsultacja?

Rozmowa z lekarzem lub kosmetologiem jest niezbędna przed każdym zabiegiem, niezależnie od jego inwazyjności. Większość procedur, nawet tych najbezpieczniejszych, ma przeciwwskazania, które trzeba wykluczyć, aby w ogóle do nich podejść. Zarówno terapie na twarz, jak i na ciało powinny być dobrane zgodnie ze stanem zdrowia pacjenta i jego oczekiwaniami, a możliwe jest to tylko na podstawie szczerej rozmowy pacjenta z lekarzem. Co ważne, w zależności od problemu, z jakim się zmagasz, możesz potrzebować konsultacji z innym specjalistą, nie tylko z lekarzem medycyny estetycznej, ale też dermatologiem, chirurgiem plastycznym, kosmetologiem, laryngologiem czy diabetologiem – z wszystkich wymienionych konsultacji specjalistów skorzystasz w warszawskiej Klinice Miracki. Szeroki wybór oferowanych porad jest niezwykle pomocny w dobraniu właściwej terapii.

Jak przebiega konsultacja z lekarzem medycyny estetycznej?

Konsultacja z lekarzem medycyny estetycznej to przede wszystkim szczegółowy wywiad na temat Twojego zdrowia, stosowanych leków i dotychczas odbytych zabiegów. Lekarz zapyta Cię, z czym do niego przychodzisz, jakie niedoskonałości chcesz usunąć lub zminimalizować. Specjalista musi dobrze poznać problem, ale też Twoje oczekiwania. Rozmowa połączona jest z badaniem, diagnozą problemów skórnych oraz oceną zaawansowania procesu starzenia.

Na podstawie zgromadzonych danych lekarz medycyny estetycznej zaproponuje Ci optymalny plan zabiegowy dopasowany do Twoich potrzeb. Może być to pojedyncza procedura lub wieloetapowa terapia, łącząca kilka zabiegów, aby uzyskać optymalne efekty. Podczas konsultacji lekarz omawia przebieg zabiegów krok po kroku. Informuje o przeciwwskazaniach i rekonwalescencji oraz daje wskazówki, jak należy przygotować się do zabiegu. Konsultacja z lekarzem medycyny estetycznej to również czas dla pacjenta na zadawanie nurtujących pytań. Pytaj o wszystko, co wydaje Ci się istotne. Rolą specjalisty jest rozwianie wszelkich wątpliwości.

Konsultacja z zakresu medycyny estetycznej kończy się zazwyczaj podpisaniem zgody na zabieg oraz oświadczenia, że pacjent został poinformowany o możliwych powikłaniach.

Rozważasz zabieg medycyny estetycznej? Zacznij od konsultacji ze specjalistą w warszawskiej Klinice Miracki.Podobne tematy
Total
0
Shares
Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *