Najlepsze zabiegi laserowej resurfacingu skóry

Najlepsze zabiegi laserowej resurfacingu skóry

Niezależnie od tego, czy rozważasz zabiegi laserowego resurfacingu skóry, czy też już poddałeś się procedurze, jest kilka rzeczy, na które należy zwrócić uwagę, aby upewnić się, że uzyskujesz najlepsze możliwe rezultaty. W tym artykule przejdziemy przez niektóre z najlepszych technik na rynku i wyjaśnimy, co powinieneś wiedzieć przed podjęciem decyzji.

Lumenis ResurFX

Niezależnie od tego, czy chcesz pozbyć się zmarszczek, ciemnych plam czy blizn potrądzikowych, Lumenis ResurFX jest skuteczną opcją leczenia. Jest to zaawansowany, nieablacyjny laser frakcyjny, który zapewnia doskonałe rezultaty bez powodowania uszkodzeń skóry.

Laser Lumenis ResurFX jest przeznaczony do stymulowania produkcji nowego kolagenu i elastyny. Prowadzi to do poprawy tekstury skóry i rozjaśnienia wyglądu. Ponadto zabieg może pomóc w poprawieniu blizn potrądzikowych i drobnych linii. Może również leczyć rozstępy, ciemne plamy i wielkość porów.

Laser ResurFX działa w głębszych warstwach skóry, aby stymulować odnowę kolagenu. Jest to ważne dla zdrowej, młodziej wyglądającej skóry. Laser nie uszkadza zdrowej skóry, więc czas przestoju jest minimalny.

W zależności od intensywności zabiegu, pacjenci mogą spodziewać się kilkudniowego zaczerwienienia, obrzęku lub dyskomfortu. Ważne jest również, aby stosować krem nawilżający i filtr przeciwsłoneczny na obszarach poddanych zabiegowi, aby zapobiec dalszym uszkodzeniom. Jeśli objawy stają się poważne, należy skontaktować się z dostawcą.

W większości przypadków przed zabiegiem na skórę zostanie nałożony środek miejscowo znieczulający. Pomaga to zminimalizować dyskomfort, a urządzenie chłodzące powietrze jest używane dla dodatkowego komfortu.

Zazwyczaj potrzebne są trzy do czterech zabiegów w odstępie około miesiąca. Ponieważ laser nie wpływa na powierzchnię skóry, czas przestoju jest krótszy niż w przypadku innych zabiegów opartych na energii.

Z każdym zabiegiem wiąże się pewne ryzyko, ale w przypadku ResurFX jest ono zminimalizowane. Niektóre z zagrożeń obejmują zaczerwienienie, obrzęk i blizny. Nie powinieneś mieć ResurFX, jeśli masz aktywne infekcje, raka skóry lub zapalne choroby skóry.

Dostawca ResurFX może dostosować intensywność zabiegu do konkretnych potrzeb. Niektórzy pacjenci uważają, że zabieg jest bardzo komfortowy. W zależności od leczonego obszaru skóry, zabieg może trwać zaledwie 30 do 45 minut.

Fraxel DUAL 1550/1927

Podczas zabiegu laserowego resurfacingu skóry Fraxel Dual 1550/1927 stosowane są dwa lasery, które oddziałują na określony procent skóry. Zabieg ten stymuluje naturalny proces uzdrawiania organizmu, czego efektem jest gładsza i bardziej napięta skóra. Poprawia wygląd zmarszczek, kurzych łapek i drobnych linii. Poprawia również koloryt i strukturę skóry.

Zabieg Fraxel Dual 1550/1927 jest procedurą stosunkowo bezbolesną. Jednak u niektórych pacjentów może wystąpić lekki obrzęk lub uczucie kłucia. Te efekty uboczne mogą trwać dzień lub dwa. Zwykle ustępują one samoistnie w ciągu kilku tygodni.

Przed zabiegiem na obszar zabiegowy nakładany jest krem miejscowo znieczulający. Po godzinie krem jest usuwany, a skóra jest sterylizowana. Ważne jest, aby podczas zabiegu chronić oczy okularami ochronnymi. Dzięki temu energia lasera zostanie odpowiednio wchłonięta.

Po zabiegu skóra będzie wydawać się różowa przez około dwa dni. Będzie również łuszczyć się przez okres do pięciu do siedmiu dni. Zaczerwienienie zacznie zanikać po kilku tygodniach. Ważne jest również, aby w tym czasie nosić krem z filtrem przeciwsłonecznym o minimalnym SPF 30.

Zabieg laserowy Fraxel Dual 1550/1927 jest bezpieczną i skuteczną metodą resurfacingu skóry. Jest idealny dla pacjentów, którzy chcą wyglądać młodziej. Nie jest jednak zalecany dla pacjentów, u których występują nadmierne blizny, tworzenie keloidów lub podejrzane legiony.

Zabieg Fraxel Dual 1550/1927 trwa około dwóch godzin. Wykonuje się go najczęściej na twarzy. Długość wizyty będzie się różnić w zależności od wielkości obszaru zabiegowego. Zaleca się, aby pacjenci umówili się na trzy do pięciu wizyt w odstępie około dwóch do czterech tygodni.

AcuPulse CO2

Wykorzystując zaawansowane nauki estetyczne, zabieg resurfacingu skóry laserem AcuPulse CO2 może odnowić Twoją skórę i zmniejszyć widoczność plam starczych, drobnych linii i zmarszczek. Ten zabieg jest bezpieczny i skuteczny i jest wspierany przez FDA. Podczas sesji AcuPulse energia lasera przenika w głąb skóry, aby stymulować fibroblasty, czyli komórki produkujące kolagen. Proces ten pobudza organizm do wytwarzania nowego kolagenu i elastyny, co poprawia strukturę i koloryt skóry.

Zabieg jest skutecznym sposobem na zmniejszenie widoczności zmarszczek, kurzych łapek, drobnych linii i blizn potrądzikowych. Poprawia również teksturę skóry i zmniejsza wielkość porów. Rezultaty są widoczne natychmiast, a ich poprawa utrzymuje się do sześciu miesięcy po zabiegu.

Laser AcuPulse CO2 może być dostosowany do leczenia szerokiego zakresu problemów skórnych. Podczas wstępnej konsultacji specjalista omówi stan skóry, historię choroby i osobiste cele. W zależności od potrzeb, lekarz może zalecić sesję zabiegową lub serię zabiegów. Jeśli jesteś dobrym kandydatem, możesz zaplanować sesję zabiegową jeszcze przed opuszczeniem gabinetu.

Podczas zabiegu, lekarz zastosuje nieprzylegający opatrunek na miejsca poddawane zabiegowi. Pomaga to chronić skórę przed energią lasera. Opatrunek pozostanie na miejscu przez 24 godziny. Po zdjęciu opatrunku należy czyścić miejsca poddane zabiegowi dwa lub trzy razy dziennie. Zaleca się również, aby po zabiegu unikać ekspozycji na słońce.

W zależności od stanu skóry, podczas zabiegu może wystąpić wrażliwość, łuszczenie się lub zaczerwienienie. W takich przypadkach, możesz rozważyć alternatywne leczenie.

System AcuPulse jest najnowszym rozwiązaniem w zakresie nieinwazyjnych metod leczenia. Wykorzystując najnowocześniejszą technologię, laser pomaga usunąć powierzchniowe przebarwienia skóry, w tym zmarszczki, drobne linie i blizny potrądzikowe.

Pulsed-Dye

Zastosowanie zabiegu resurfacingu skóry z użyciem lasera Pulsed-Dye może być skutecznym sposobem na usunięcie czerwonych przebarwień i zmian naczyniowych. Pulsacyjny laser barwnikowy wykorzystuje skoncentrowane impulsy żółtego światła, które są kierowane na określone obszary skóry.

Zabiegi wykonywane są przez lekarza. Dermatolog oceni skórę i zaproponuje najlepszy sposób leczenia. W zależności od leczonego schorzenia, często wymaganych jest kilka sesji zabiegowych.

U niektórych pacjentów po zabiegu może wystąpić obrzęk lub zasinienie. Zmniejszy się to w ciągu kilku dni. W celu zmniejszenia dyskomfortu można zastosować zimny spray.

Czas potrzebny na powrót do zdrowia jest różny, ale większość pacjentów jest w stanie powrócić do normalnej aktywności w ciągu kilku dni. Należy jednak unikać ekspozycji na słońce podczas zabiegu. Jeśli to możliwe, należy codziennie nosić krem z filtrem SPF 30 lub wyższym.

Podczas zabiegu oczy będą zasłonięte, aby chronić je przed światłem lasera. Niektóre zmiany naczyniowe reagują na leczenie natychmiast. Inne stopniowo zanikają w ciągu kilku tygodni.

W niektórych przypadkach może być konieczna seria sesji zabiegowych w odstępie kilku miesięcy. Należy skontaktować się z ubezpieczycielem, aby dowiedzieć się o pokrycie kosztów.

Zabieg usuwania skóry laserem z pulsującym barwnikiem jest dobrym rozwiązaniem dla osób z trądzikiem różowatym, pajączkami lub czerwonymi przebarwieniami. Działa on na zwężenie naczyń krwionośnych, co poprawia wygląd skóry.

Większość osób wymaga kilku zabiegów resurfacingu skóry pulsacyjnym laserem barwnikowym, aby osiągnąć pożądane rezultaty. Możesz również chcieć rozważyć inne zabiegi na skórę. Korzyści z leczenia laserowego obejmują krótszy czas rekonwalescencji i brak przestojów.

Jeśli jesteś zainteresowana wypróbowaniem zabiegu resurfacingu skóry laserem pulsacyjnym, zapytaj o niego swojego dermatologa. Jest on bezpieczny, komfortowy i może być dostosowany do leczenia określonych obszarów skóry.

Zabieg nieablacyjny vs ablacyjny

Podczas nieablacyjnego zabiegu laserowego resurfacingu skóry, lekarz użyje intensywnej wiązki światła, aby odnowić skórę. Laser podgrzewa leżące u jego podstaw tkanki skórne, co z kolei stymuluje organizm do produkcji nowego kolagenu. Skutkuje to szybszym gojeniem i napinaniem skóry.

Zabieg wykonywany jest w znieczuleniu miejscowym. Lekarz dostosuje głębokość zabiegu i liczbę przejść przez skórę. U niektórych pacjentów może wystąpić łagodny obrzęk i sączenie po zabiegu. Jeśli tak się stanie, można zastosować zimne okłady, aby złagodzić dyskomfort.

Okres rekonwalescencji jest na ogół łagodny. Większość pacjentów jest w stanie powrócić do normalnych czynności bezpośrednio po zabiegu. Pacjenci powinni unikać ekspozycji na światło słoneczne po zabiegu. Powinni również unikać spania na leczonym obszarze.

Lasery ablacyjne są bardziej inwazyjne i wymagają dłuższego okresu rekonwalescencji. Mogą one przynieść dramatyczne rezultaty już po jednej sesji zabiegowej. Istnieje jednak niewielkie ryzyko powstania blizn. Zabiegi te mogą być stosowane na wszystkich rodzajach skóry. Są one również stosowane do poprawy tekstury skóry, przebarwień i blizn na twarzy.

Urządzenia nieablacyjne są również mniej niewygodne i wymagają mniejszego czasu przestoju. Jednak pacjenci mogą doświadczyć łagodnego zaczerwienienia po zabiegu. Można je zakryć makijażem lub filtrem przeciwsłonecznym. Pacjenci powinni również unikać opalania przed zabiegiem.

Podczas zabiegu z użyciem lasera nieablacyjnego, lekarz poda miejscowe znieczulenie. Następnie laser ogrzeje skórę, powodując jej szybsze gojenie. Laser może być podawany jako pojedynczy zabieg lub jako seria zabiegów. Jest to zależne od anatomii pacjenta i zmian, które chce osiągnąć.

Amerykańskie Towarzystwo Chirurgów Plastycznych oferuje lokalizator przyjęć, który można wykorzystać do zlokalizowania chirurgów plastycznych z certyfikatem board-certified.

Podobne tematy

Total
0
Shares
Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *