Najważniejsze informacje o pielęgnacji skóry przeciwstarzeniowej

Najważniejsze informacje o pielęgnacji skóry przeciwstarzeniowej

Niezależnie od tego, czy jesteś zainteresowana stosowaniem pielęgnacji skóry anti-aging, czy też starasz się jej unikać, możesz zastanawiać się, jak to zrobić. Jedną z rzeczy, które musisz zrobić, to znaleźć produkt, który będzie działał z Twoim typem skóry i który zapewni Ci wyniki, których szukasz. Będziesz także musiał kontynuować korzystanie z niego, gdy zobaczysz wyniki.

Retinoidy na receptę mają więcej skutków ubocznych niż retinoidy dostępne bez recepty

W zależności od rodzaju stosowanego retinoidu, Twoja skóra może doświadczyć różnych skutków ubocznych. Należy zawsze przestrzegać wskazówek podanych na opakowaniu produktu. Na przykład, nie powinnaś stosować retinoidu na obszarach ciała, gdzie istnieje duże ryzyko podrażnienia skóry.

Retinoidy mogą być bardzo skuteczne w zwalczaniu oznak starzenia. Zwiększają tempo odnowy komórek skóry, dzięki czemu skóra staje się mocniejsza i zdrowsza. Minimalizują również oznaki uszkodzenia skóry przez słońce, w tym drobne linie i zmarszczki. Są również skuteczne w leczeniu trądziku.

Jeśli nie jesteś pewna, który rodzaj retinoidu jest dla Ciebie odpowiedni, skonsultuj się z dermatologiem. Będzie on w stanie pomóc Ci wybrać produkt odpowiedni dla Twojego typu skóry i celów, które chcesz osiągnąć. Będzie on również w stanie pomóc Ci zdecydować, czy silniejsza wersja retinoidu na receptę jest dla Ciebie odpowiednia.

Istnieje wiele różnych rodzajów retinoidów. Niektóre są silniejsze i mogą być stosowane na większych obszarach ciała, podczas gdy inne są delikatniejsze i bardziej odpowiednie dla skóry wrażliwej. Niezależnie od tego, czy zdecydujesz się na retinoid na receptę czy retinoid bez recepty, będziesz chciała upewnić się, że czujesz się komfortowo używając go przed zobowiązaniem się do długoterminowego reżimu.

Retinoidy bez recepty są zazwyczaj łagodniejsze niż retinoidy na receptę. Niektóre z nich są odpowiednie dla większości typów skóry. Jednak niektóre produkty dostępne bez recepty mogą nie być dopuszczone do obrotu.

Trifarotene, nowszy retinoid na receptę, jest skuteczny w walce z trądzikiem. Ten retinoid na receptę jest silniejszą formą retinoidu niż adapalen, a także jest mniej prawdopodobne, że spowoduje podrażnienie. Jest również mniej wysuszający niż tretinoina, co czyni go dobrym wyborem dla osób o większych powierzchniach ciała.

Retinoidy mogą być również stosowane do łagodzenia objawów melasmy, która jest powszechnym zaburzeniem skóry. Mogą one również pomóc w zmniejszeniu oznak trądziku i soczewicy aktynicznej. Mogą one również zmniejszyć ryzyko wystąpienia niektórych rodzajów raka skóry. Ważne jest, aby porozmawiać z lekarzem przed rozpoczęciem przyjmowania jakichkolwiek leków, zwłaszcza jeśli jesteś w ciąży. Kobiety w ciąży powinny unikać przyjmowania doustnych retinoidów. Mogą one również powodować wady wrodzone.

Kontynuuj stosowanie produktów przeciwstarzeniowych po zaobserwowaniu rezultatów

Stosowanie produktów przeciwstarzeniowych do pielęgnacji skóry może pomóc w zapobieganiu zmarszczkom i drobnym liniom, ale rezultaty mogą zająć trochę czasu. Najlepiej trzymać się produktów, które działają na Ciebie. Jeśli nie działają, możesz porozmawiać z dermatologiem o innych metodach leczenia zmarszczek.

Produkty do pielęgnacji skóry przeciwstarzeniowej zawierają składniki aktywne, które wspomagają produkcję kolagenu i zanikają nierówną pigmentację. Działają one również w celu zapobiegania atakom wolnych rodników na skórę. Jednak nadużywanie tych składników może prowadzić do powstania plam i suchości skóry. Ważne jest, aby stosować produkty do pielęgnacji skóry z filtrem SPF i innymi składnikami, które chronią skórę przed uszkodzeniami słonecznymi.

Powinieneś również używać kremu nawilżającego każdego dnia, aby pomóc zredukować drobne linie. Może to również pomóc w rozjaśnieniu cery. Jeśli Twoja skóra jest sucha, możesz spróbować złuszczania, aby utrzymać ją gładką. Możesz również stosować serum antyoksydacyjne, takie jak Alto Defense Serum(tm) FACE, aby pomóc w zapobieganiu uszkodzeniom słonecznym.

Jeśli Twoja skóra jest wrażliwa, powinnaś przetestować produkt na wewnętrznej stronie przedramienia, zanim użyjesz go na twarzy. Wykonuj ten test dwa do czterech razy dziennie przez cztery do pięciu dni. Możesz również użyć produktu, który lekko szczypie, aby sprawdzić, czy nie powoduje on podrażnień. Będziesz chciał używać kremu nawilżającego z filtrem SPF co najmniej 30.

Wiele produktów do pielęgnacji skóry o działaniu przeciwstarzeniowym potrzebuje do sześciu tygodni, aby pokazać rezultaty. Jest to szczególnie prawdziwe w przypadku zmarszczek wokół oczu. Możesz jednak zacząć widzieć rezultaty już po miesiącu, jeśli używasz dobrego kremu na dzień.

Wybierając krem nawilżający, ważne jest, aby wybrać taki, który zawiera AHAs (alfa hydroksykwasy). Składniki te działają złuszczająco na skórę, regenerują ją i pomagają wygładzić drobne zmarszczki. Możesz również stosować produkty z witaminą C, która pomaga zwalczać wolne rodniki. Witamina C pomaga również zniwelować nierówną pigmentację.

Należy również unikać produktów, które szczypią. Niektóre produkty wydawane na receptę mogą podrażniać skórę. Ważne jest również, aby unikać stosowania produktów do pielęgnacji skóry, których termin ważności upłynął. Jeśli używasz produktu, którego termin ważności upłynął, nie będzie on skuteczny.

Podobne tematy

Total
0
Shares
Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *