Różne procedury chirurgii kosmetycznej i ich wskaźniki sukcesu, jeśli masz lęk

Różne procedury chirurgii kosmetycznej i ich wskaźniki sukcesu, jeśli masz lęk

Czy chcesz pozbyć się trądziku lub poprawić kształt ciała, różne procedury chirurgii kosmetycznej mają wielkie sukcesy. Jeśli masz lęk, jednak może chcesz ponownie rozważyć posiadanie procedury wykonane.

Lifting twarzy

Kilka badań wykazało, że lifting twarzy i zabiegi chirurgii kosmetycznej związane z lękiem zapewniają pacjentom długoterminowe korzyści dla zdrowia psychicznego. Jest to szczególnie prawdziwe w przypadku pacjentów, którzy mają wcześniej istniejącą depresję.

W okresie rekonwalescencji u niektórych pacjentów po liftingu twarzy rozwija się krótkotrwała depresja. Pacjenci ci charakteryzowali się nasilonymi objawami nerwicy i brakiem samoopisowych systemów wsparcia emocjonalnego.

Istnieją również pewne badania, które wykazują pozytywny długoterminowy wpływ na pewność siebie u pacjentów po liftingu twarzy. Dzieje się tak dlatego, że operacja liftingu twarzy zapewnia poprawę wyglądu.

Lifting twarzy to zabieg chirurgiczny mający na celu poprawę wyglądu twarzy i szyi. Stosuje się go również w celu poprawy obwisłej skóry i zmarszczek. Chirurg usuwa nadmiar skóry i napina leżące pod nią tkanki.

Zabieg liftingu twarzy wykonywany jest przez chirurga plastycznego, zazwyczaj w znieczuleniu ogólnym. Nacięcia wykonywane są w linii włosów w pobliżu skroni lub przed płatkiem ucha.

W okresie rekonwalescencji twarz owijana jest bandażami. Niektórzy pacjenci mogą mieć również chirurgiczną rurkę drenującą. Ważne jest, aby omówić okres rekonwalescencji ze swoim lekarzem.

W okresie rekonwalescencji należy unikać uciążliwych czynności. Należy również stosować dietę gęstą odżywczo.

Po liftingu twarzy, skóra będzie stopniowo czuć się normalnie. Trwa to zazwyczaj kilka miesięcy. Ważne jest, aby przestrzegać zaleceń chirurga. Należy również unikać alkoholu i tytoniu, które mogą zwiększyć ryzyko powikłań.

Mogą również wystąpić siniaki, obrzęki i ból. Konieczne będzie również ograniczenie przyjmowania niektórych leków. Ważne jest również, aby przez dwa tygodnie unikać forsownych aktywności.

Zabiegi liftingu twarzy i chirurgii estetycznej związane z lękiem są bezpiecznymi zabiegami chirurgicznymi. Mogą one zapewnić radykalną poprawę wyglądu. Nie mogą jednak zatrzymać procesu starzenia się.

Powiększanie piersi

Wybór odpowiedniej procedury chirurgii kosmetycznej jest kluczowy dla osiągnięcia pożądanych rezultatów. Ważne jest, aby mieć wiedzę na temat różnych procedur i zrozumieć ryzyko każdego z nich. Najlepszym sposobem na poradzenie sobie z niepokojem jest znalezienie praktyki, która robi to, co jest dla Ciebie właściwe.

Jednym z najbardziej popularnych zabiegów kosmetycznych w USA jest powiększanie piersi. Znane również jako “boob job”, powiększanie piersi polega na użyciu implantów w celu zwiększenia rozmiaru i kształtu piersi. Powiększanie piersi może być wykonane przy użyciu silikonu, soli fizjologicznej lub kombinacji obu tych metod. Zaleca się, aby przed zabiegiem porozmawiać ze specjalistą chirurgiem plastycznym na temat procedury.

Uzyskanie operacji kosmetycznej może sprawić, że poczujesz się pewniej i szczęśliwiej. Jednak wyniki mogą nie być tym, czego oczekiwałeś. W rzeczywistości niektóre badania wykazały, że kobiety, które mają chirurgię kosmetyczną, doświadczają wyższych wskaźników samobójstw niż oczekiwano. Ważne jest, aby zrozumieć, jak radzić sobie z depresją po operacji.

W jednym z badań stwierdzono, że kobiety, które miały implanty piersi, były od dwóch do trzech razy bardziej narażone na popełnienie samobójstwa niż te, które nie miały tej operacji. Niektórzy badacze spekulują, że przyczyną jest to, że niektórzy biorcy mają nierealistyczne oczekiwania. W badaniu przyjrzano się 37 badaniom.

Większość badań miała małą wielkość próby. Jednak najbardziej znaczącym z nich było badanie 121 pacjentów po operacjach bariatrycznych, które wykazało, że jedna czwarta zgłosiła historię rozwiązłości seksualnej, nadużywania alkoholu i prób samobójczych. Badanie wykazało również, że najczęstszym celem zabiegu kosmetycznego była poprawa pewności siebie.

Inne wspólne cele zabiegów kosmetycznych obejmują świętowanie, poczucie szczęścia i leczenie siebie. Podobnie, najbardziej udany zabieg chirurgii kosmetycznej jest również ten, który najbardziej poprawia obraz ciała.

Powiększanie ust

Niezależnie od tego, czy chcesz wypełnić swoje usta, czy po prostu podkreślić swój naturalny rozmiar ust, powiększanie ust jest świetnym sposobem na osiągnięcie swoich celów. Ale zanim zaczniesz, ważne jest, abyś wiedziała, czego możesz się spodziewać po zabiegu.

Istnieje wiele czynników do rozważenia, od rozmiaru implantów do czasu trwania zabiegu. Na przykład, jeśli chcesz pełniejsze usta, procedura może trwać około godziny. Jeśli jednak chcesz mieć mniejsze, bardziej smukłe usta, procedura może trwać dłużej.

W celu zminimalizowania dyskomfortu lekarz może zastosować krem znieczulający lub leki przeciwbólowe. Przez około 24 godziny należy również unikać wszelkiej forsownej aktywności.

Podczas zabiegu w kąciku ust zostanie wykonane nacięcie. Zazwyczaj jest ono zamykane nylonowym szwem. Pomoże to zminimalizować nacisk, jaki jest wywierany na nacięcie i zapobiegnie jego uszkodzeniu.

Powiększenie ust można osiągnąć poprzez zastosowanie sztucznego wypełniacza, takiego jak wypełniacze skórne, neuromodulatory lub botoks. Produkty te działają, ale ich rezultaty są tymczasowe i wymagają powtarzania zastrzyków, aby utrzymać doskonały wygląd ust.

Podniesienie ust to kolejny zabieg, który może być wykonany w warunkach ambulatoryjnych. Wykonuje się go, aby zapobiec kaczym wargom, które są wynikiem umieszczenia w wardze implantów, które są obwisłe lub nie są tak estetyczne, jak powinny być.

Podniesienie wargi wymaga niewielkiego nacięcia w ustach, które zostanie zamknięte nylonowymi szwami. Jest to bardziej inwazyjna opcja niż zastrzyk, ale będzie miała szybszy czas rekonwalescencji.

Najbardziej godnym uwagi aspektem liftingu ust jest to, że nacięcie jest stosunkowo małe i praktycznie niewidoczne dla pacjenta. Zabieg ten wykonywany jest również w połączeniu z transferem tłuszczu do reszty twarzy.

Zabieg kształtowania ciała

W ostatnim roku chirurdzy plastyczni w USA wykonali rekordową liczbę 11.9 milionów zabiegów. Niektóre z najczęstszych zabiegów kosmetycznych to wypełniacze twarzy, liposukcja, powiększanie piersi i brzuszki. Chirurdzy kosmetyczni eksperymentują również z niechirurgicznymi technikami, takimi jak Botox i wstrzykiwane wypełniacze.

Badanie zlecone przez Aesthetic Surgery Education and Research Foundation wykazało, że 87 procent pacjentów chirurgii kosmetycznej zgłosiło znaczną poprawę obrazu swojego ciała. Wśród pacjentów chirurgii estetycznej najczęstszym celem była poprawa pewności siebie. Inne wspólne cele obejmowały poprawę wizerunku ciała i poprawę jakości życia. Najczęstszym zabiegiem chirurgii kosmetycznej dla kobiet jest powiększenie piersi, natomiast najczęstszym zabiegiem dla mężczyzn jest podniesienie piersi.

Fundacja Edukacji i Badań nad Chirurgią Estetyczną przeprowadziła badanie na losowej próbie pacjentów chirurgii kosmetycznej, aby ocenić wpływ zabiegów kosmetycznych na samopoczucie pacjentów. Wyniki zostały opublikowane w Plastic and Reconstructive Surgery. W niektórych badaniach stwierdzono związek między zabiegami kosmetycznymi a zwiększonym wskaźnikiem samobójstw. Jednak inne badania wykazały, że nie ma związku przyczynowego między zabiegami kosmetycznymi a depresją lub innymi zaburzeniami zdrowia psychicznego.

Najczęstszym źródłem inspiracji do zabiegów kosmetycznych są przyjaciele lub rodzina. W niektórych badaniach stwierdzono, że tylko dwa procent pacjentów zgłosiło otrzymanie zabiegu kosmetycznego od partnera lub małżonka. Najmniej popularnym źródłem inspiracji są reklamy telewizyjne lub drukowane.

Nowsze badanie zlecone przez American Society of Aesthetic Plastic Surgery wykazało, że najczęstszym celem dla mężczyzn jest poprawa pewności siebie, podczas gdy głównym celem kobiet jest poprawa wizerunku ciała. Badanie przeprowadzone przez National Research Center for Women and Families wykazało, że jedna na pięć osób w wieku od 11 do 21 lat jest niezadowolona ze swojego ciała. Badanie wykazało również, że ponad jedna czwarta tych samych młodych kobiet rozważa poddanie się zabiegom kosmetycznym.

Zaburzenia dysmorficzne ciała (BDD)

Prawie jedna na 50 osób cierpi na zaburzenia dysmorficzne ciała. Jest to upośledzająca preoccupation z wyglądem, która zakłóca funkcjonowanie społeczne. Pacjenci z BDD cierpią na wysoki wskaźnik depresji i problemów ze zdrowiem psychicznym. Mają również tendencję do wycofywania się z aktywności społecznej i zawodowej. Może to prowadzić do zaległości w szkole lub pracy, a także do nieudanych związków.

Podczas gdy BDD jest powszechnym zaburzeniem zdrowia psychicznego, istnieją skuteczne metody jego leczenia. Pacjenci mogą wymagać doradztwa lub leków, aby pomóc im radzić sobie z objawami. Dostępne jest również leczenie chirurgiczne. Ważne jest jednak, aby pamiętać, że chirurgia plastyczna nie jest lekarstwem na BDD.

Niektórzy pacjenci z BDD mogą być w stanie tolerować chirurgię kosmetyczną. Mogą one doświadczyć tymczasowej ulgi od ich lęku. Jednak podstawowe objawy będą się utrzymywać. Może to prowadzić do poważnej depresji.

Objawy BDD są podobne zarówno u mężczyzn, jak i u kobiet. Kobiety mają tendencję do bardziej nasilonych objawów niż mężczyźni. One również bardziej inwestują w wygląd. Mogą mieć nierealistyczne oczekiwania co do wyników zabiegów kosmetycznych. Może to prowadzić do cyklu pogarszającego się BDD.

Ponadto, kobiety mają tendencję do wyższego niezadowolenia z ciała. Może to być związane z masą ciała. Mogą być również pod większym wpływem czynników społecznych.

BDD jest często błędnie diagnozowane w placówkach zdrowia psychicznego. Wynika to z niechęci osoby cierpiącej do mówienia o problemie. Mogą one również czuć się zakłopotane szukając leczenia.

Ponadto, kobiety mają tendencję do bardziej nasilonych objawów BDD. Mają też więcej fobii społecznej. Może to prowadzić do wycofania się ze społeczeństwa i nieudanych związków.

Chociaż chirurgia kosmetyczna może złagodzić lęk, nie zawsze daje wynik, z którego pacjent jest zadowolony. Może też odkryć inne problemy psychologiczne.

Podobne tematy

Total
0
Shares
Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *