Różne rodzaje transplantacji włosów

Różne rodzaje transplantacji włosów

Niezależnie od stanu utraty włosów, istnieje kilka sposobów na leczenie utraty włosów. Jedną z metod jest zabieg chirurgiczny zwany Follicular Unit Extraction, który polega na pobraniu mieszka włosowego z tyłu głowy i przeszczepieniu go w miejsce dotknięte chorobą. Inną metodą jest NeoGraft, która polega na wszczepieniu mieszków włosowych w skórę głowy. Metody te mają udowodnioną skuteczność.

Follicular Unit Extraction

Podczas zabiegu przeszczepu włosów, follicular unit extraction (FUE) to proces pozyskiwania pojedynczych mieszków włosowych z obszaru dawcy i wszczepiania ich w miejsce biorcy. Istnieją dwa główne rodzaje FUE: ręczny i automatyczny. Obie te metody polegają na pobraniu jednostek mieszkowych ze skóry głowy.

Ręczne FUE jest wykonywane przez lekarza za pomocą ręcznego instrumentu. Procedura ta jest często stosowana przez pacjentów, którzy noszą krótkie włosy. Technika ta wymaga większych umiejętności ze strony lekarza i jest również kosztowna. FUE jest zwykle wykonywana po bokach i z tyłu głowy. Małe okrągłe nacięcie jest wykonywane na skórze wokół jednostki mieszkowej.

Celem pobrania jednostek mieszkowych jest uzyskanie pojedynczej jednostki mieszkowej ze skóry głowy bez użycia skalpela. Procedura ta jest stosunkowo nowa. Nastąpił jednak duży postęp technologiczny w tej procedurze i w niektórych przypadkach stała się ona konkurencyjna w stosunku do strip harvestingu.

Jednostka mieszkowa jest małą, okrągłą strukturą zbudowaną z włosów, komórek, tłuszczu i skóry właściwej. Jednostka mieszkowa jest anatomicznie unikalna i ma swoją własną fizjologiczną tożsamość. Jednostka mieszkowa jest następnie pobierana za pomocą mikrochirurgicznego instrumentu ekstrakcyjnego. Instrument ten ma średnicę od 0,6 mm do 1,0 mm.

A Powered SafeScribe(r) jest ręcznym, zmotoryzowanym urządzeniem, które umożliwia lekarzowi szybkie i łatwe pobranie jednostek mieszkowych ze skóry głowy. Urządzenie dostarcza również dużą ilość jednostek mieszkowych bez konieczności ich wycinania. Jednostki pęcherzykowe są oceniane, a następnie sortowane pod mikroskopem. Pobrane przeszczepy są grupowane i oznaczane. Przeszkolony lekarz może wykonać ponad 1000 przeszczepów w ciągu jednego dnia. Urządzenie Powered SafeScribe(r) może być używane z różnymi stemplami, w zakresie od 0,6 do 1,0 mm.

FUE może być stosowany w leczeniu łysienia androgenowego. W przeciwieństwie do pobierania pasków, procedura jest mniej szkodliwa dla obszaru dawcy i powoduje mniejszą ilość blizn w miejscu dawcy. Procedura ta jest dobrym rozwiązaniem dla pacjentów, którzy mają przerzedzone włosy lub łysieją. Może być również stosowana jako opcja głównego dawcy, zamiast pobierania pasków.

Pobieranie jednostek folikularnych jest ważnym krokiem w procesie przeszczepu włosów. Ważne jest, aby wiedzieć, że jest to procedura chirurgiczna, a krzywa uczenia się może być trudne. Może być droższe niż pobieranie pasków i wymaga więcej umiejętności ze strony lekarza. Może również powodować małe blizny w kształcie kropli na obszarze dawcy.

Ważne jest, aby mieć konsultacje z lekarzem przed wyborem metody przeszczepu włosów. Omów z nim swoje cele związane z utratą włosów i zapytaj o liczbę jednostek mieszkowych potrzebnych do leczenia. Konsultacja pomoże również Tobie i Twojemu lekarzowi zdecydować się na najlepszy projekt linii włosów.

NeoGraft

Podczas przeszczepu włosów NeoGraft pobiera się pojedyncze mieszki włosowe, które następnie umieszcza się w przerzedzonych miejscach na szczycie głowy. Technika ta jest uważana za jedną z najbardziej naturalnie wyglądających procedur przywracania włosów. Jest również uważana za najmniej inwazyjną procedurę przeszczepu włosów.

NeoGraft Automated FUE and Implantation System to nowe, zautomatyzowane urządzenie medyczne, które sprawia, że procedura FUE jest łatwiejsza, szybsza i bardziej efektywna. NeoGraft zmniejsza również ból, czas przestoju i potrzebę zakładania szwów. Przeszczepy są usuwane pojedynczo za pomocą ciśnienia pneumatycznego, a nie przy użyciu szwów lub zszywek. NeoGraft zmniejsza również szanse na powstanie liniowej blizny.

Urządzenie NeoGraft zostało również zaprojektowane do pobierania mieszków włosowych w tempie od 600 do 900 FUE na godzinę. Umożliwia to chirurgowi pobranie dużej ilości włosów podczas jednej sesji. Urządzenie zwiększa również dokładność pobierania mieszków włosowych. Technika ta jest również uważana za bezpieczniejszą niż metoda pobierania pasków.

Podczas wykonywania zabiegu NeoGraft, chirurg wykonuje nacięcie w docelowym obszarze skóry głowy. Następnie chirurg używa specjalnego urządzenia do wkłuwania mieszków włosowych w miejsce biorcze. Urządzenie pomaga również utrzymać przeszczepione włosy na miejscu przez okres do dwóch do trzech tygodni. Następnie włosy będą rosły cyklicznie, a nowy wzrost będzie widoczny po około trzech miesiącach.

Urządzenie NeoGraft zwiększa również dokładność pobierania przeszczepów włosów. Urządzenie może również pokryć kanwą duży obszar skóry głowy w jednej sesji. Pozwala to chirurgowi na umieszczenie przeszczepów z większą dokładnością. Urządzenie posiada również system jedności mieszków włosowych, który zapewnia, że mieszki są tej samej długości i średnicy. Pozwala to na zwiększenie ilości pobrań.

Ponadto system NeoGraft może być stosowany do wypełnienia liniowej blizny, która pozostała po poprzednim zabiegu przeszczepu włosów. Pomaga to wyeliminować piętno liniowej blizny. Ponadto system NeoGraft może być również stosowany u kobiet z łysieniem plackowatym. Metoda pobierania jednostek mieszkowych pozwala również na noszenie przez kobiety krótkich włosów.

Przeszczep włosów metodą NeoGraft może trwać nawet do pięciu lat. Mieszki włosowe nie wypadają po zabiegu, ale mogą wymagać ciągłej pielęgnacji. Można to zrobić za pomocą dodatkowych zabiegów NeoGraft. Może to obejmować miejscowy lub doustny lek narkotyczny.

Podczas wykonywania przeszczepu włosów metodą NeoGraft, chirurg znieczuli miejsce biorcze łagodnym doustnym środkiem uspokajającym lub lekiem przeciwbólowym typu Percocet. W zależności od preferencji pacjenta, może on otrzymać głębszy poziom sedacji. Ogólnie rzecz biorąc, pacjent może powrócić do swoich normalnych zajęć w ciągu jednego lub dwóch dni. Wielu pacjentów wraca do pracy już następnego dnia po zabiegu.

Utrata szoku

Podczas procesu przeszczepu włosów, niektóre mieszki włosowe mogą zostać uszkodzone lub zminiaturyzowane przez skalpel chirurga. Włosy te zostaną wyrzucone po krótkim czasie. Nowe mieszki włosowe odrosną w ciągu kilku tygodni. Z czasem włosy te odrosną grubsze.

Istnieją pewne środki ostrożności, które można podjąć, aby zapobiec utracie szoku. Niektóre z nich obejmują stosowanie specjalnego szamponu medycznego, utrzymywanie skóry głowy w stanie wilgotnym i masowanie tego obszaru. Będzie to stymulować krążenie krwi w tym obszarze i motywować wzrost włosów. Dobrym pomysłem jest również unikanie drapania się po głowie.

Dobrym pomysłem jest również przestrzeganie zaleceń lekarza dotyczących pielęgnacji włosów. Mogą one obejmować utrzymywanie włosów w stanie wilgotnym, stosowanie specjalnego balsamu oraz używanie środków przeciwbólowych dostępnych bez recepty. Środki te pomogą zapobiec utracie szoku i utrzymać włosy w najlepszym stanie.

Istnieją również pewne leki, które mogą pomóc w zmniejszeniu utraty szoku. Na przykład, leki z miłorzębu japońskiego pomagają dostarczyć lepsze odżywianie do mieszków włosowych. Leki te można przyjmować po zabiegu przeszczepu. Mogą być również przepisane przez lekarza w celu zwiększenia odrostu.

Jedną z najlepszych metod uniknięcia utraty szoku jest przestrzeganie zaleceń lekarza dotyczących opieki po zabiegu. Mogą one obejmować noszenie bandaża nad obszarem przez kilka dni. Obszar ten powinien być również masowany, a to będzie stymulować krążenie krwi w tym obszarze i motywować wzrost nowych włosów.

Tempo wzrostu włosów będzie się różnić w zależności od osoby. W rzeczywistości szacuje się, że średnie tempo odrastania wynosi jeden centymetr na miesiąc. Ponadto, nowe włosy rosną w różnym czasie dla każdego mieszka włosowego. Ogólnie rzecz biorąc, włosy odrastają w ciągu około ośmiu tygodni. Jest to długi proces, a włosy mogą potrzebować roku, aby osiągnąć swój pełny potencjał. Niemniej jednak, włosy, które odrosną będą zdrowsze i grubsze niż przed zabiegiem.

Chociaż najdokładniejszym sposobem zmierzenia wpływu przeszczepu włosów na włosy pacjenta jest wzięcie pod uwagę długości czasu, jaki pacjent musi czekać, zanim zobaczy ostateczny wynik, istnieją pewne środki, które mogą pomóc w zmniejszeniu utraty szoku. Środki te obejmują stosowanie specjalnego szamponu medycznego, utrzymywanie skóry głowy w temperaturze 4-5 stopni Celsjusza oraz noszenie specjalnego balsamu.

Najlepszym sposobem zapobiegania utracie szoku po przeszczepie włosów jest przestrzeganie zaleceń lekarza. Im bardziej przestrzegasz tych kroków, tym bardziej prawdopodobne jest, że zobaczysz wspaniały wynik. Jeśli martwisz się o utratę szoku, istnieją pewne leki, które mogą pomóc zmniejszyć go, takie jak finasteryd i minoksydyl. Leki te są stosowane w celu szybszego wzrostu włosów.

Oprócz tych wskazówek, ważne jest również przestrzeganie zaleceń lekarza dotyczących obrzęku pooperacyjnego, który może spowodować opóźnienie procesu odrastania włosów. Może to nastąpić w wyniku niewystarczającego dopływu tlenu do danego obszaru. Ponadto tytoń i alkohol również mogą zakłócić prawidłowe dotlenienie nowych przeszczepów.

Podobne tematy

Total
0
Shares
Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *